Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Předposlední letošní farmářské trhy v Havlíčkově Brodě

/
/
/
492 ZobrazeníV Havlíčkově Brodě na Havlíčkově náměstí se uskutečnily v sobotu 2. října farmářské trhy. Poprvé se na nich představila ANGUS Farma Lozice – rodinná ekologická farma zaměřená na chov masného skotu plemene Aberdeen Angus a BIO produkci.

Zemí původu plemene Aberdeen Angus je severovýchodní Skotsko. Do České republiky byly první kusy importovány v roce 1991. „Farmu Lozice, nedaleko od Luže na Chrudimsku, založil v roce 1990 Jiří Roubínek. V roce 1993 pořídil první kusy skotu Angus. Maso z plemene Angus je jemně vláknité a křehké, vysoce mramorované, šťavnaté a má typickou chuť,“ řekl Vítězslav Hrubý z Farmy Lozice. Farma Kožichovice nabízela rajčata, které pěstují od roku 2019 v nejmodernějším hi-tech produkčním skleníku na plodovou zeleninu poblíž Třebíče. Díky použití pěstebních světel produkuje na trh zeleninu po dvanáct měsíců v roce. Pěstují dvě odrůdy: Karolinka a Oliver – v roce 2020 ocenění Regionální potravina. Mezi návštěvníky trhu byl největší zájem o brambory, cibuli a jablka. Tradiční účastníci na trhu si nemohli stěžovat na nezájem kupujících: Farma rodiny Němcovy, Kejval CZ, s. r. o., a Rodina Ráčkova. „Děkuji všem farmářům, prodejcům a návštěvníkům za jejich dnešní účast. Poslední letošní farmářský trh se bude konat v sobotu 23. října od 8.00 do 12.00,“ uvedla Lída Říhová, spolupořadatelka trhů.

  • Facebook
  • Twitter