Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Přednáška o jezuitské škole a divadle v Telči

/
/
/
900 ZobrazeníVýstavu Telč a jezuité. Řád a jeho mecenáši doprovází obsáhlý přednáškový cyklus. Další z přednášek má název Jezuitská škola a divadlo a koná se ve čtvrtek 3. září v 18.00 v Univerzitním centru Masarykovy univerzity v Telči.

Přednáška představí systém vzdělávání mládeže, které se stalo jedním z poslání Tovaryšstva Ježíšova už záhy po jeho vzniku. Jezuité se stali nejúspěšnějším řádem poskytujícím vzdělání, jemuž ve střední Evropě nebyl s to konkurovat žádný jiný z řádů.
Posluchači se dozvědí také o fungování jezuitského školského divadla. Nejstarší doklady o něm pocházejí už z prvních let existence telčského domu a hovoří o zapojení divadelních prvků do náboženských slavností, především božítělových procesí a oslav svátku sv. Markéty. Představení se účastnila i místní vrchnost, členové rodu Slavatů i z Liechtensteina-Castelcorno a to buď přímo v prostorách zámku nebo jezuitské koleje.
Přednáší Kateřina Bobková-Valentová a vstup je zdarma.

  • Facebook
  • Twitter