Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Prázdniny startují i na Roštejně

/
/
/
680 ZobrazeníLetní prázdniny budou na hradě Roštejn nedaleko Telče plné kulturních zážitků, v první polovině července především ve formě divadelních prohlídek a představení. Na návštěvníky čekají všechny interiérové prohlídkové trasy a výstup do věže za zvýhodněné vstupné a mimo ojedinělých situací znovu už i parkování přímo před budovou hradu.

„Hlavní hradní sezonu, která bude pomyslně zahájena prodlouženým prvním červencovým víkendem, odstartují populární divadelní prohlídky Se zlatou růží v erbu v podání DS Karla Čapka z Třeště. Během hodinové prohlídky se návštěvníci spolu s průvodcem podívají do středověku, konkrétně do doby založení hradu a potkají některého z roštejnských pánů spolu s celou jeho rodinou. Spolu s nimi pak zažijí různá další zajímavá setkání s hradními obyvateli. Prohlídky se budou odehrávat po tři dny 4. – 6. července, odcházet budou po půl hodinách s tím, že vynechán je prostor na polední pauzu. V uvedené dny nebude v provozu klasická historická prohlídka na trase A, která bude obsazena právě divadelními prohlídkami,“ popisuje kastelánka hradu Kateřina Rozinková.
Plné vstupné na prohlídku je 200 Kč, snížené (děti, studenti, senioři) 100 Kč. Doporučena je předchozí rezervace vstupenky na telefonu +420 733 161 817, který je dostupný v otevírací době hradu, nicméně vstupenky budou k mání i na místě.

O týden později ožije roštejnské nádvoří dalším divadelním příběhem, tentokrát v podání Horáckého divadla Jihlava. „V pátek 10. a v sobotu 11. července uvidí návštěvníci na nádvoří představení Osudy dobrého vojáka Švejka.
Akce se koná v rámci projektu Divadelní (Ne)prázdniny a opakovat se bude ještě i o týden později 17. a 18. července. Začátek představení je stanoven vždy na 19.00, na nádvoří hradu budou první diváci vpuštěni v 18.30. Plné vstupné činí 250 Kč a vstupenky je možné objednávat přes online objednávkový systém Horáckého divadla, případně je omezené množství vstupenek k dispozici na pokladně hradu. Vstupenky budou dle kapacity dostupné i těsně před vlastním představením na hradě,“ dodává kastelánka.

Od počátku letních prázdnin se v souladu s platnými nařízeními ruší povinnost nosit roušky v interiérech hradu, přesto ale správa hradu doporučuje návštěvníkům, aby dbali hygienických pokynů umístěných na webových stránkách a informačních letácích v areálu. Od stejného data se Roštejn, stejně jako celé Muzeum Vysočiny Jihlava, připojuje ke krajské akci na podporu turismu spočívající ve snížení vstupného.

  • Facebook
  • Twitter