Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Práce na Jihlavském přivaděči pokračují

/
/
/
579 ZobrazeníOprava pravého jízdního pásu Jihlavského přivaděče na silnici I/38 pokračuje pokládkou další konstrukční vrstvy vozovky. Od pondělí 29. srpna pokládá dodavatelská firma asfaltový beton pro ložnou vrstvu (ACL) v tloušťce 80 mm ve směru od začátku úseku u dálnice D1.

Rychlost finišeru při pokládce je 2,6 metrů za minutu a za den tak v této tloušťce položí zhruba 1100 metrů této nové krytové vrstvy vozovky. To představuje přibližně 2000 tun asfaltu denně, který společnost Strabag vozí souběžně z obalovny v Havlíčkově Brodě a obalovny u okružní křižovatky Kasárna, aby zajistila maximální plynulost pokládky. Na pokládku této vrstvy v celém 5670 metrů dlouhém úseku bude zapotřebí celkem 11 000 tun ACL, a pokud nedojde k rozmarům počasí, bude nová vrstva položena v průběhu pěti dnů. To znamená, že úsek kompletně ve vrstvě ACL bude dokončen v průběhu pátku 2. září.

Příští týden dojde ještě na pokládku na větvích dotčených mimoúrovňových křižovatek. Finální obrusnou vrstvu vozovky zatím plánuje firma položit v průběhu posledního zářijového týdne v závislosti na aktuálním vývoji klimatických podmínek.

  • Facebook
  • Twitter