Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Požár domu převrátil život našeho kolegy naruby, říkají záchranáři z Vysočiny

/
/
/
441 ZobrazeníPomáhal lidem v krizových situacích, počátkem února se sám do podobné situace dostal. Nyní mu pomáhají jeho kolegové záchranáři, řeč je Honzovi, který pracuje jako zdravotnický záchranář na výjezdové základně v Humpolci od roku 2015.

„Je to hodný kluk, k pacientům se chová velice slušně, vlídně a empaticky. V kolektivu je velmi oblíbený,
nikdy nezkazí žádnou legraci. Když potřebuje někdo poradit, pokaždé rád nabídne svou pomoc jak v
profesním, tak i v soukromém životě,“ říká Lenka Pospíšilová, vrchní sestra ZZS KV oblasti Pelhřimov.

V práci je Honza podle slov svých spolupracovníků zodpovědným kolegou a kamarádem, v osobním životě pak skvělým manželem a otcem šesti dětí. Nešťastná událost, ke které došlo v neděli 6. února, ale jemu i celé jeho
rodině doslova převrátila život naruby. Po ničivém požáru rodinného domu se všech osm členů domácnosti rázem ocitlo v situaci, kterou si dokáže představit asi jen málokdo z nás. Polovina domu je zničena požárem, druhá polovina vodou. Dům je neobyvatelný a čeká ho dlouhá a nákladná rekonstrukce.

„My všichni, kolegové i vedení Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina, jsme se rozhodli Honzu postavit zpátky na nohy a pomoci mu překlenout období, které bude nejen psychicky, ale především finančně velmi náročné. Ve spolupráci s Asociací zdravotnických záchranných služeb ČR a Nadačním fondem Kryštůfek byla zřízena veřejná sbírka, do které se může zapojit každý z vás, kdo by rád pomohl. Sbírka potrvá od 1. března do 31. 5. 2022.
Přispět můžete libovolnou částkou na sbírkový účet Nadačního fondu Kryštůfek: 2601650761/2010 Fio banka, a. s.,
 platbu identifikujte textem ve zprávě: ZZS VYSOCINA. Za pomoc našemu kolegovi Vám všichni moc děkujeme!!!,“ vyzývá Petr Janáček, tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina.

  • Facebook
  • Twitter