Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Pomozte tříkrálové koledníky vybavit látkovými taškami namísto plastových

/
/
/
728 ZobrazeníZbyly vám doma látky z šití roušek a nevíte, co s nimi? Pak můžete podpořit myšlenku koordinátorky Tříkrálové sbírky za Oblastní charitu Havlíčkův Brod Veroniky Pavlasové nahradit plastové tašky a se svýma šikovnýma rukama se zapojit do šití látkových tašek pro koledníky z Havlíčkobrodska a Humpolecka. Pomůžete i tím, že třeba jen darujete látku.

Kromě zapečetěné pokladničky s logem Charity, která je hlavním poznávacím znakem koledníků Tříkrálové sbírky, s sebou dobrovolníci obvykle nosí také barevně a tematicky potištěné igelitové tašky. Ty ukrývají cukříky a kalendáře určené dárcům jako poděkování za jejich štědrost. Koordinátorka sbírky pro oblast Havlíčkobrodska a Humpolecka se ale rozhodla pojmout příští koledu udržitelněji a nahradit plastové tašky látkovými. „Nejenže ručně šité tašky vypadají lépe, ale především je můžeme použít opakovaně, což je z ekologického hlediska nesporná výhoda,“ vysvětluje Veronika Pavlasová a dodává: „Abychom nahradili všechny tašky v naší oblasti, potřebovali bychom jich kolem pěti set kusů, nicméně pro začátek by bylo krásné nashromáždit alespoň dvě stě látkových tašek.“

Do výroby tašek se zapojí někteří zaměstnanci a klienti havlíčkobrodské Charity, pomoci ale můžete i vy. „Velmi vítáme pomoc dobrovolníků, kteří mají chuť se do šití pustit. Kdo není zdatný v šití, může se zapojit do finálního zdobení nebo přispět darováním materiálu,“ uvádí Veronika Pavlasová s tím, že darované látky poslouží lidem, kteří je doma k dispozici nemají. „Tašky preferujeme jednobarevné, ideálně bílé, aby vynikl vzor Tříkrálové sbírky, kterým je budeme zdobit,“ upřesňuje Veronika Pavlasová, kterou mohou zájemci a případní dárci kontaktovat na tel. čísle 731 604 743 nebo e-mailu dobrovolnik@charitahb.cz.

  • Facebook
  • Twitter