Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Polovina prací je hotová. Tento týden se bude asfaltovat na Romana Havelky v Jihlavě

/
/
/
327 ZobrazeníPolovina prací na rekonstrukci ulice Romana Havelky v Jihlavě se blíží do finále. Tento týden to výrazně zkomplikuje provoz městské hromadné dopravy. Od pondělí 16. října se Kraj Vysočina pustí do oprav druhé poloviny ulice.

Provoz na linkách městské hromadné dopravy především s označením G, H a 2 a 12 bude v tomto týdnu komplikovat asfaltování první poloviny opravované ulice Romana Havelky. Bude docházet ke zpožďování spojů a ve čtvrtek mohou některé spoje také vynechávat.

Ve středu 11. října bude v době od 8.15 do 9.00 probíhat pokládka druhé vrstvy asfaltu na křižovatce ulic Královský Vršek a Pražská. Kvůli tomu nebudou obsluhovány náhradní zastávky Kaufland a Královský Vršek a spoje zastaví na svých běžných zastávkách. Po této době se spoje vrátí na náhradní zastávky. „Cestující upozorňujeme na nutnost sledovat označníky zastávek, kde budou uvedeny aktuální informace,“ řekl předseda představenstva společnosti Dopravní podnik města Jihlavy Radim Rovner. Ve čtvrtek 12. října od 9.00 proběhne úplná výluka obsluhy zastávek Kaufland a Královský Vršek u linek G, H, 2 a 12, 32 a tyto linky budou vedeny náhradní trasou po Havlíčkové ulici a obousměrně po ulici Jiřího z Poděbrad. V ulici Jiřího z Poděbrad bude mimořádně zřízen obousměrný provoz pro veškerou dopravu a budou zde umístěny náhradní zastávky MHD. „Dojde k vážnému narušení provozu MHD a zejména v odpolední dopravní špičce se nepodaří dodržovat jízdní řád. Spoje budou jezdit podle dispečerského řízení,“ upozornil Radim Rovner z DPMJ.

Od pondělí 16. října se kyvadlový provoz na ulici Romana Havelky vrátí na opravenou vyasfaltovanou část vozovky. Linky G, H, 2, 12 a 32 budou vedeny ve směru na Bedřichov už přes okružní křižovatku u Kauflandu a po Sokolovské ulici a zastavovat budou na standartních zastávkách Kaufland a Královský Vršek. Spoje obsluhované parciálními trolejbusy pojedou pod napětím, aby se dařilo napájet trakční baterii i v době nutnosti přitápění ve vozech. V opačném směru budou vozy MHD nadále vedeny po ulici Královský Vršek a zastaví na náhradních zastávkách Kaufland a Královský Vršek.

Další omezení čeká uživatele hromadné dopravy v Jihlavě také na křižovatce u Tří věžiček. O víkendu 14. a 15. října dojde k uzavírce křižovatky a ŘSD zde bude opravovat a nově asfaltovat asi 200 metrů vozovky. Spoje linek 12 a G proto po oba dny nebudou zajíždět do Stříteže a neobslouží zastávku Jipocar. Poslední obsloužená zastávka bude u Červeného Kříže.  

  • Facebook
  • Twitter