Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Policisté znovu vyjeli na hladinu na Dalešické přehradě

/
/
/
541 ZobrazeníPolicisté z obvodního oddělení Hrotovice kontrolovali v sobotu 22. srpna v rámci akce Bezpečně na vodě plavidla na hladině Dalešické přehrady. Kontroly se dotýkaly také chování rekreantů a dalších osob v bezprostřední blízkosti vodní nádrže.

„Policisté zjistili jedenáct přestupků a všechny vyřešili uložením pokuty ve správním řízení.
Ve čtyřech případech policisté zjistili, že si rekreanti porušili zákaz vjezdu do lesa a s osobním vozidlem si přijeli až do bezprostřední blízkosti vodní plochy. Ve čtyřech případech porušení týkalo příliš vysoké rychlosti motorových člunů a skútrů. Vůdci těchto plavidel, která dělala velké vlny, jeli po hladině přehrady ve skluzu, což je zejména v blízkosti břehu zakázané. Tři další neměli u sebe při kontrole průkaz vůdce malého plavidla a potřebné doklady k plavidlu,“ udělal výčet prohřešků Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Pravidla plavby pro majitele soukromých plavidel jsou striktně vymezena právními předpisy. Plavební provoz upravuje vyhláška o pravidlech plavebního provozu, ve které jsou upraveny nejvyšší povolené rychlosti. „Na Dalešické přehradě je vymezený prostor pro koupání a pohyb plavců ve vodě. S ohledem na ochranu plavců a břehů je povolena rychlost na rozlehlých vodních plochách do vzdálenosti 50 metrů od břehu nebo od vyznačených prostor pro koupání maximálně deset kilometrů v hodině. Na ostatních vodních cestách do vzdálenosti 25 metrů. Pro většinu plavidel to prakticky znamená plutí ve výtlačném režimu a zákaz jízdy ve skluzu,“ dodala tisková mluvčí.

Policisté při kontrole na hladině Dalešické přehrady, foto: Policie ČR

Většinu zjištěných přestupků, kterých se dopustí vůdci plavidel, policisté vyřešili podle slov Dany Čírtkové na místě v příkazním řízení uložením pokuty. „Pokud by se přestupek oznamoval Státní plavební správě, tak by za takové jednání hrozila v rámci správního řízení pokuta až do výše sto tisíc korun v případě fyzické osoby, v případě právnické osoby je pokuta za zjištěný přestupek ještě několikanásobně vyšší. Při opakovaném porušení předpisů hrozí provinilci i odebrání příslušného oprávnění vůdce plavidla,“ uzavřela Dana Čírtková s tím, že na Dalešické přehradě budou policejní kontroly pokračovat až do konce léta, protože z hlediska počtu rekreantů se jedná o velice významnou rekreační oblast.

  • Facebook
  • Twitter