Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Policisté zjistil, že si chlapec v Třebíči událost vymyslel

/
/
/
407 ZobrazeníTřebíčští policisté ukončili vyšetřovali údajnou událost, při níž měl oslovit na ulici v Třebíči v blízkosti školy neznámý muž školáka a lákat ho do automobilu na bonbóny, chlapec z místa utekl. Nic se mu nestalo.

Policisté zjistili, že informace zveřejněná v prosinci v článku, který se týkal údajného pokusu o vlákání dítěte do vozidla neznámého muže a způsobil obavy u obyvatel města, nezakládá na pravdě. Událost začali policisté šetřit na začátku prosince na základě přijatého oznámení. „Po přijetí oznámení začali policisté prošetřovat veškeré informace a okolnosti vztahující se k dané události. Prováděli také šetření v lokalitě, kde mělo k situaci dojít, a dalších místech ve městě, kde by případné vozidlo měl v případě jeho existence zachytit kamerový systém.
Citlivé šetření probíhalo také ve škole a blízkém okolí školáka. Na základě kompletního šetření a vyhodnocení veškerých informací se policisté dostali až k závěru, že k události ve skutečnosti nedošlo,“ uvedla Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině, s tím, že chlapec přiznal, že si celou historku vymyslel protože, se chtěl vyhnout nepříjemné situaci, která ho čekala.
„Policisté apelují na rodiče, aby poučili děti o škodlivosti šíření nepravdivých informací. Obzvláště při přijetí oznámení týkajících se dětí policisté nic nepodceňují a činí veškerá opatření. Pokud je ale ve skutečnosti přijaté oznámení smyšlené, chybí pak nasazení policistů nebo dalších složek integrovaného záchranného systému na místech, kde je to opravdu potřeba. Je také nutné zmínit, že se obzvláště v takovýchto případech velmi rychle šíří panika a nabalují se další nepravdivé informace a spekulace vyvolávající zbytečný strach,“ dodala Dana Čírtková.

  • Facebook
  • Twitter