Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlavští strážníci zdobili s dětmi vánoční stromeček

/
/
/
299 ZobrazeníSlužebnu městské policie Jihlava zdobí vánoční stromeček s ozdobami od žáků 2. A Základní školy Otokara Březiny v Jihlavě. Děti přišly s třídní učitelkou Ivou Špulkovou nazdobit vánoční stromeček.

Jihlavští školáčci nebyli na služebně poprvé, akce se konala i v minulých letech, ale na dva roky byla přerušena covidovou pauzou. Myšlenka zdobení vánočního stromku vznikla před několika lety, kdy preventisté městské policie přišli s nápadem přiblížit jejich práci a pracoviště dětem. Strážníci systematicky navštěvují děti s preventivními besedami na jejich školách v průběhu roku, a proto jim na chtěli představit také jejich prostředí.

Druháci si mohli ve skupinách vyzkoušet svou tělesnou kondici formou soutěže, prohlédnout si jejich služebnu, nejnovější vozidlo a vybavení, které používají k výkonu služby. Strážníci dětem představili také kamerový systém, který na ně dohlíží při cestách do školy a jsou na něm vidět i všelijaké rošťárny, které děti vyvádějí ve svém volnu.

Děti na Městské policii v Jihlavě, foto: Městská policie Jihlava

Na oplátku školáci nakreslili všem strážníkům přáníčka pod stromeček a za doprovodu pedagogů jim sehráli vánoční pásmo básní a koled. Celé vystoupení doprovázela učitelka Dagmar Piková hrou na klávesy a děti svůj zpěv dokreslily pomocí flétniček a trianglu. Ke konci nacvičeného pásma vystoupila asistentka třídní učitelky, Ester Klubalová, s písní Hallelujah.

Za odměnu školáčci dostali mikulášský dárek a cukroví, které jim strážníci vlastnoručně upekli. Dopolední návštěva byla zakončena zdobením stromečku, který bude o vánočních svátcích stát před služebnou a připomínat nejen strážníkům, že Vánoce jsou svátky klidu a pohody, a že zvláště v tomto období by k sobě měli být lidé vstřícní a všímaví. Krásné vánoce Všem přejí jihlavští strážníci.

  • Facebook
  • Twitter