Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Policisté se znovu zaměřili na soupravy s dřevem, opět zjistili překračování maximálních hranic

/
/
/
254 ZobrazeníPolicisté na Vysočině ve čtvrtek 4. května kontrolovali znovu dodržování hmotnostních limitů jízdních souprav, zapojili se také kolegové z mobilní expertní jednotky Centra služeb pro silniční dopravu. Zaměřili se především na nízkorychlostní kontrolní vážení a na kontrolu technického stavu vozidel.

Policisté kontrolovali také dodržování bezpečnostních přestávek a doby jízdy ze strany řidičů jízdních souprav. „Při akci jsme v kraji zkontrolovali 95 vozidel a zjistili ve 34 případech nějaké porušení. Za porušení jsme uložili 25 pokut na místě v příkazním řízení a devět porušení jsme oznámili k řešení správnímu orgánu do správního řízení. Zjistili jsme v jedenácti případech překročení hmotnostních limitů. V šesti případech jsme za překročení hmotnostních limitů uložili pokutu v příkazním řízení a v pěti případech jsme přestupce oznámili správnímu orgánu. V jednom případě uložili policisté kauci za 50 000 korun. V šesti případech policisté zjistili u kontrolovaných vozidel nevyhovující technický stav,“ uvedla Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policisté na Vysočině.

Na kontrolním stanovišti na silnici II/602 u Olešné na Pelhřimovsku nízkorychlostním kontrolním vážením u jízdní soupravy převážející dřevní hmotu (úvodní foto) zjistili policisté překročení nejvyšší povolené hmotnosti jízdní soupravy. „Povoleno je 48 000 Kg – zjištěno 57 991 kg, překročeno o 9 991 kg, překročení nejvyšší povolené hmotnosti motorového vozidla: povoleno 26 000 kg – zjištěno 29 672 kg, překročeno o 3 672 kg, překročení nejvyšší povolené hmotnosti přípojného vozidla: povoleno 24 000 kg – zjištěno 28 319 kg, překročeno o 4 319 kg . Řidič jízdní soupravy zaplatil na místě pokutu v příkazním řízení ve výši 15 000 Kč, provozovatele oznámíme k řešení správnímu orgánu,“ uvedla Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policisté na Vysočině.

  • Facebook
  • Twitter