Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Masarykovo náměstí v Jihlavě zdobí májka

/
/
/
539 ZobrazeníPrvní den májových slavností v Jihlavě odstartuje v pátek 5. května na Masarykově náměstí tradičním Májovým jarmarkem. Zájemci mohou nakoupit květiny a sazenice, keramické, dřevěné, textilní nebo proutěné výtvory přímo od výrobců nebo ochutnejte domácí speciality. Chybět nebudou výtvarné dílny a tradiční kolotoč.

Máj se bude zaplétat hned druhý den v sobotu 6. května, a zapletou ji tanečníci z Horáckého folklorního sdružení spolu s dalšími spřátelenými folklorními soubory z celého kraje. Těšit se můžete na živá vystoupení souborů Pramínek, Šípek, Studánka, Kamínek, Drahan, Velen, Borověnka a jejich muzik.

„Na náměstí budou 6. května už od dopoledních hodin soubory nacvičovat, ale ta pravá oslava začne až ve 14.00 a slavnostní zaplétání májky proběhne v 15.45. Souběžně od 13.00 na náměstí probíhá Den růžových vín,“ doplnila produkční Brány Jihlavy, která májové slavnosti pořádá, Lenka Kremláčková.

Májka byla na náměstí postavena pracovníky Služeb města Jihlavy v úterý 2. května a bude zde až do 15. května.

Časový program sobotního zaplétání či seznam prodejců na pátečním jarmarku na: www.dojihlavy.cz.

  • Facebook
  • Twitter