Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Policisté pomohli muži, kterého postihl záchvat epilepsie

/
/
/
172 ZobrazeníPolicisté z cizinecké policie na Vysočině pomohli ve čtvrtek 20. června muži, který měl vážné zdravotní problémy. Poskytli mu první pomoc a zajistili jeho převoz do nemocnice.

„Dvoučlenná hlídka ve složení Jakub Vala a Dana Salátová se krátce po osmé hodině ranní pohybovala v ulici U Větrníku v Jihlavě. Povšimli si muže středního věku, který ležel na zemi a měl zřejmě poruchu vědomí. Na první pohled bylo zřejmé, že u něho probíhají křeče celého těla. Proto hlídka zastavila v jeho blízkosti na jeho úrovni, zapnula výstražné světelné znamení a podala hlásnou službu na integrované operační středisko,“ popsala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Policisté u postiženého muže zjistili stav vědomí a stav vitálních funkcí. „Protože u muže stále probíhal epileptický záchvat, policisté tělo zajistili na místě v takové poloze, aby nedošlo k jeho dalšímu zranění. Během tohoto hlídka vyrozuměla přes mobilní telefon zdravotnickou záchrannou službu. Po několika minutách záchvat u postiženého muže pominul, proto policisté zjistili další stav jeho vědomí a dýchání. Prvotním vizuálním ohledáním policisté zjistili, že muž má odřeninu na levém lokti. Protože muž byl stále ve zkolabovaném stavu, uložili ho do stabilizované polohy na levém boku a až do příjezdu Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina monitorovali jeho zdravotní stav. Následně asistovali záchranářům při identifikaci muže a při jeho transportu,“ dodala Dana Čírtková. Zdravotnická záchranná služba muže převezla na urgentní příjem jihlavské nemocnice.


„Velice mě potěšilo, že naši policisté nebyli při výkonu služby lhostejní k tomu, co se děje kolem nich a že dokázali adekvátně zareagovat. A právě rychlá reakce a správně poskytnutá pomoc při každém zdravotním problému jsou pro záchranu člověka zásadní,“ uvedl nadřízený policistů Oldřich Chaloupka, vedoucí odboru cizinecké policie.

  • Facebook
  • Twitter