Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Policisté na Vysočině plánují letní dopravně bezpečnostní akce, dohlédnou na řidiče, cyklisty a chodce

/
/
/
495 ZobrazeníNa období konce školního roku a začátku letních prázdnin připravili policisté na Vysočině vyhlášena série dopravně bezpečnostních akcí. V pátek 25., v sobotu 26. i v neděli 27. června se zaměří na kontrolu všech účastníků silničního provozu na silnicích Vysočině. Dopravně bezpečnostní akce pak budou postupně pokračovat také po celé letní prázdniny.

„Období konce června a poté začátek letních prázdnin s sebou tradičně přináší z pohledu bezpečnosti a plynulosti silničního provozu celou řadu specifik. Proto dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu se zaměřením na všechny skupiny účastníků bude jednou z hlavních priorit policie v našem kraji nejen na samotném začátku prázdnin, ale bude trvat pro celé dva prázdninové měsíce,“ uvedl David Jirák, vedoucí odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina.

Řidiči osobních i nákladních automobilů, motocyklisté, cyklisté i chodci by měli po celé prázdniny počítat s tím, že se s policejními hlídkami setkají nejen na dálnici D1 a silnicích prvních tříd, ale také na silnicích nižších tříd, v lokalitách, kde se nacházejí turistické a chatové oblasti, ale také na dalších místech na území celé Vysočiny. „Pozornost zaměříme také na chodce a cyklisty, a to nejen při dopravně bezpečnostních akcích, ale také v rámci každodenního běžného výkonu služby,“ dodala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Letní prázdniny bývají podle informací policistů spojené především s vyšším pohybem nemotorizovaných účastníků, dětí i dospělých a ti jsou na silnicích velmi zranitelní. „Často se v silničním provozu pohybují děti i dospělí na jízdních kolech, koloběžkách nebo bruslích a zapomínají na používání ochranných prostředků, jako jsou cyklistické přilby, chrániče a především reflexní prvky. Cyklisté si musí uvědomit, že podle zákona je cyklista, který je mladší osmnácti let, povinen použít za jízdy ochrannou přilbu. Přilba je to jediné, co v případě pádu na komunikaci nebo při střetu s jiným vozidlem, chrání cyklistovi hlavu a v mnoha případech už přilba zachránila svému uživateli život. Je proto nutné používat přilbu i tehdy, pokud je cyklistovi více jak osmnáct let,“ uzavřela Dana Čírtková.

  • Facebook
  • Twitter