Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Policisté na Vysočině dohlížejí na dodržování nouzového stavu

/
/
/
1043 ZobrazeníPolicisté v regionu denně provádí kontroly dodržování všech opatření, která souvisejí se současným nouzovým stavem. Kontroly se týkají kontroly provozoven, nošení roušek či, dodržování karantény.

„Jen během pondělí a noci na úterý jsme provedli na Vysočině 1 165 kontrol. Stále platí opatření u Kynic, kde máme zřízena celkem čtyři pevná stanoviště, na nichž se policisté střídají v průběhu dne i noci. Kolegové z odboru cizinecké policie vypomáhají kolegům z Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje na hraničním přechodu Vratěnín.
Na integrovaném operačním středisku přijímáme na lince 158 denně různá oznámení, která se týkají možného porušení mimořádných opatření, včetně podezření na nedodržování karantény. Všechny oznámení policisté důkladně prověřují. V pondělí jsme přijali pět oznámení na možné porušení karantény a nenošení roušky – tři oznámení byla po prověření negativní. Jedno zjištění – rouška u dítěte – vyřešeno domluvou a jedno možné podezření na nedodržení karantény – oznámeno na Krajskou hygienickou stanici Kraje Vysočina. Pokud zjistíme, že došlo k porušení nařízení, osobu poučíme a vyzveme, aby opatření dodržovala. Doba domlouvání lidem už je za námi, takže nyní už postupujeme nekompromisně a zjištěné přestupky, i když se jedná na Vysočině pouze o jednotlivé případy, oznamujeme příslušnému správnímu orgánu. Lidé na Vysočině roušky nosí a policisté skutečně zjišťují pouze ojediněle, že tomu tak není. V pondělí jsme například zjistili nezletilou osobu, která neměla nasazenou roušku a po našem upozornění si dítě roušku vyndalo z kapsy a nasadilo na tvář,“ popisuje Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských hasičů

Podle informací policistů je provoz na silnicích slabší, s tím souvisí i nižší počet dopravních nehod. „Včera v průběhu dne a noci jsme řešili čtrnáct nehod, bez zranění a většina z nich byly střety aut s lesní zvěří. Občas řešíme podnapilé osoby, které ohrožují svůj život a zdraví, tyto osoby zajistíme a převezeme na protialkoholní záchytnou stanici, ale i těchto osob je výrazně méně. Žádné jiné zásadní problémy, které by souvisely s nouzovým stavem, jsme řešit nemuseli,“ dodala Dana Čírtková s tím, že
jsou policisté pro výkon služby v současnosti vybaveni ochrannými pomůckami a musí při provádění jakéhokoliv zákroku, zásahu, šetření dopravní nehody, postupovat opatrně s ohledem na svoji bezpečnost a ochranu proti možnému nakažení Covid-19.

V našem kraji zatím nemáme žádného policistu, který by byl na COVID – 19 pozitivní. V současné době máme v karanténě 20 policistů a dva občanské pracovníky. V areálu pracoviště Vzdělávacího zařízení Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy v Jihlavě jsme ve spolupráci s tímto zařízením vybudovali mobilní zázemí pro odběrové místo – pracoviště, kde od pondělka probíhá testování policistů a občanských zaměstnanců Krajského ředitelství policie kraje Vysočina, kteří ukončili nařízenou karanténu a po negativním výsledku testu by se mohli vracet zpět do výkonu služby. Jejich testování provádí služební lékař Zdravotnického zařízení ministerstva vnitra.

V případě nejasností volejte.

mjr. JUDr. Dana Čírtková
v

  • Facebook
  • Twitter