Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Policisté kontrolovali řidiče na Vysočině i pomocí dronu

/
/
/
484 ZobrazeníPři dopravně bezpečnostní akci ve čtvrtek 30. června odpoledne poskytla policistům na Vysočině podporu také Letecká služba Policie České republiky nasazením bezpilotního dronu.

„Zkontrolovali 919 vozidel a zjistili 206 dopravních přestupků. Celkem 203 přestupků policisté vyřešili uložením pokuty v příkazním řízení a tři přestupky jsme zadokumentovali a budou odevzdány do správního řízení. V rámci akce jsme u dvou řidičů zjistili, že usedli za volant pod vlivem alkoholu. V obou případech se jednalo o hladinu do jednoho promile, takže tito řidiči jsou podezřelí z přestupku v dopravě. Ve dvou případech jsme u řidičů naměřili hodnoty převyšující jedno promile a tito řidiči jsou podezřelí ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. V jednom případě jsme zjistili, že byl řidiči pod vlivem jiných omamných a psychotropních látek. Ve 32 případech jsme zjistili, že se řidiči plně nevěnovali řízení a drželi telefon nebo jiné hovorové nebo záznamové zařízení. Ve 29 případech nebyli řidiči připoutání bezpečnostním pásem, v jednom případě nebylo dítě převážené ve vozidle umístěno v zádržném systému. V 15 případech policisté při kontrole zjistili nevyhovující technický stav vozidla. Sedm řidičů při silniční kontrole nepředložilo policistům doklad o pojištění odpovědnosti – zelenou (bílou) kartu,“ udělala výčet přestupků Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.


Dron Letecké služby Policie České republiky využívali policisté v odpoledních hodinách na kontrolu řidičů na silnici I/38 a zaměřili se zejména na nebezpečné předjíždění, které má za následek vážné dopravní nehody a čelní střety vozidle mají většinou tragické nebo velmi vážné následky. „Policisté pomocí dronu zjistili 14 těchto přestupků, kdy řidiči předjížděli v místech, kde jim to zákon o provozu na pozemních komunikacích zakazuje,“ dodala Dana Čírtková.

  • Facebook
  • Twitter