Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Pohled za zrcadlo lidskosti Lubomíra Kerndla v jihlavském muzeu

/
/
/
211 ZobrazeníOd pondělí 21. srpna bude v Kavárně Muzeum v jihlavském muzeu k vidění výstava fotografa, sochaře, malíře, designera, polygrafa, básníka, skladatele a muzikanta Lubomíra Kerndla Pohled za zrcadlo lidskosti. představí část jeho tvorby – obrazy a automatické kolorované kresby na ručním papíru.

Lubomír Kerndl vystudoval VUT Brno, fakultu elektrotechnickou, obor technická kybernetika. Je členem surrealistické skupiny Stir up a Spolku výtvarných umělců Vysočiny. K signování děl používá také zkratku svého jména Lukern.

Zabývá se tvorbou abstraktních digitálních fotografií, dřevěných plastik, nefigurativních maleb, grafickým designem a v posledních letech se intenzivně věnuje automatickým kolorovaným kresbám na ručním papíru.

Digitálně fotografuje malé výřezy světelných efektů vytvořených slunečními paprsky dopadajícími na skleněné objekty či sestavy z barevných papírů. V dřevěné skulptuře vychází ze složitých proniků do naturální vnitřní skladby materiálu a podtrhává její rozmanité prostorové vztahy a linie. Malířský projev staví na volných kombinacích přetiskovaných barevných struktur a dynamických štětcových linií s eventuálními kolážovanými nebo asamblážovanými prvky, organizovanými do nefigurativních, emočně zabarvených děl. V grafickém designu (plakáty, pozvánky, úpravy knižních obálek) uplatňuje protikladné kombinace barevně tlumené objektivní nápovědy v pozadí a lineárně akcentovaného detailu.
Od roku 2004 absolvoval mnohé desítky samostatných či kolektivních výstav v České republice i v zahraničí (Belgie, Chile, Rakousko). Jeho tvorba je zastoupena v řadě tuzemských i zahraničních sbírek.
Výstava, na které autor představí své obrazy a automatické kolorované kresby na ručním papíru, bude v Kavárně Muzeum přístupná od pondělí 21. srpna do neděle 1. října 2023.

  • Facebook
  • Twitter