Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Podzimní knižní veletrh nabídne doprovodný program i v sobotu

/
/
/
1073 ZobrazeníV pátek 11. října startuje v Kulturním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě 29. Podzimní knižní veletrh, pokračuje programem také v sobotu 12. října, kdy na návštěvníky čeká řada zajímavých setkání s autory nejen z Česka, ale i Slovenska.

Doprovodný program 29. Podzimního knižního veletrhu

Sobota 12. října

9.00 Začátek druhého dne veletrhu.
9.00 Vyhlášení vítězů soutěže O cenu Františka Drašnera. Pořádá Okrašlovací spolek Budoucnost v salonku 1.
9.15 Tomáš Crlík: Strážci Země. Strážci Země usnuli tvrdým spánkem a nepřítel splétá své nekalé plány. Autorské čtení z nové fantasy pořádá Albatros Media v salonku 2.
9.45 Křest a představení celosvětově úspěšné cvičebnice Hravé psaní, která vám pomůže vyhrát nad prázdnou stránkou. Pořádá agentura a nakladatelství MÁM TALENT v salonku 1.
10.00 Martin Hilský: Shakespearova Zimní pohádka a Čechy. Tradiční shakespearovská přednáška v sále Staré radnice. Pořádá nakladatelství Atlantis, vstup s veletržní vstupenkou.
10.00 Eva Tvrdá: Jazyk českého Slezska a severní Moravy jako jazyk literární – utopie, nebo reálná možnost? Přednášku v prostoru PEN pořádá nakladatelství Littera Silesia.
10.00 Aleš Palán: Raději zešílet v divočině, Miss Exitus. Beseda s autorem, který vyniká empatií k obyčejným lidem a dokáže citlivě zachytit svět novodobých poustevníků i odcházení nevyléčitelně nemocných. Pořádá nakladatelství Prostor v salonku 2.
10.30 Středisko východočeských autorů se představuje. Své texty čtou Eva Černošová, Věra Kopecká, Jiří Lojín, Lubomír Macháček, Štěpánka Saadouni a Milan Sochora. V prostoru PEN.
10.30 Kristián Chalupa: Státním úředníkem aneb Ohlédnutí za hospodářskou soutěží. Představení humorné knižní novinky z nakladatelství VUTIUM v salonku 1.
10.30 Ladislav Krov, Richard Wagner: Z Havlíčkova Brodu kousek do světa. Autogramiáda na stánku Tiskáren Havlíčkův Brod, a.s., č. 84 v hlavním sále.
10.45 Lenka Šíková, Jan Marek Šík: Rituál. Představení nové české fantasy. Pořádá nakladatelství Host v salonku 2.
11.00 Křest knihy Alenka a Krakonoš za přítomnosti autorky Danky Šárkové a ilustrátorky Danky Kobrové na stánku nakladatelství Anahita – č. 102 v prvním patře.
11.00 Jiří Žáček, Jana Pechmanová – autogramiáda na stánku Šulc – Švarc, č. 74 v hlavním sále.
11.00 Jiří Čáslavský: Šlápoty. Autogramiáda audioknihy v podání Václava Knopa na stánku nakladatelství Tebenas (č. 180 na balkoně).
11.15 Ivan Kraus: Soukromý Hollywood. Autorské čtení oblíbeného spisovatele. Pořádá nakladatelství Academia v salonku 1.
11.30 Veni, vidi, vici aneb Češi, kteří porazili svět. Beseda s autory edice Vědci, vynálezci a podnikatelé v českých zemích. Pořádá nakladatelství Jonathan Livingston v salonku 2.
12.00 Petra Dvořáková: Chirurg. Autorské čtení z dlouho očekávaného románu. Pořádá nakladatelství Host v salonku 1.
12.00 Autogramiáda Ivana Krause na stánku nakladatelství Academia – č. 76 v hlavním sále.
12.00 Autogramiáda knihy Jiřího Kajínka a Petra Šámala Jak se žije za zdmi Valdic. Na stánku nakladatelství Naše vojsko – č. 16 v předsálí.
12.15 Jozef Banáš: Prorazím! Štefánik. Autorské čtení a setkání s populárním slovenským autorem pořádá nakladatelství Beskydy v salonku 2.
12.30 Michal Vrba: Kolem Jakuba. Autorské čtení z nové knihy historických povídek pořádá nakladatelství Argo v prostoru PEN.
12.45 Martin Jan Stránský: Deník doktora z Mrnic. Uvedení humoristické knihy o venkovském doktorovi pořádá nakladatelství Paper Jam v salonku 1.
13.00 Helena Rezková, Pavlína Špatenková: Nebylo jim souzeno žít. Představení knihy o osudech 160 umučených a popravených členů Sokola za 2. světové války. Pořádá nakladatelství Regiona v salonku 2.
13.30 Michal Viewegh: Setkání s oblíbeným spisovatelem v prostoru PEN.
13.30 Viktorie Hanišová: Rekonstrukce. Autorské čtení pořádá nakladatelství Host v salonku 1.
13.45 Helena Bretfeldová: Zahrady života. Představení unikátní fotografické knihy o židovských hřbitovech v Čechách a na Moravě. Pořádá nakladatelství Albert v salonku 2.
14.00 Martin Hilský – autogramiáda. Pořádá nakladatelství Atlantis u stánku č. 39.4 v přísálí pod jevištěm.
14.00 Jiří Čáslavský: Šlápoty. Autogramiáda audioknihy v podání Václava Knopa na stánku nakladatelství Tebenas (č. 180 na balkoně).
14.00 Jiří Žáček, Jana Pechmanová – autogramiáda na stánku Šulc – Švarc, č. 74 v hlavním sále.
14.00 Jana Vaněčková, Michal Vaněček: Co má poznat správný Čech. Autogramiáda na stánku nakladatelství Grada, č. 92 na jevišti.
14.10 Markéta Hejkalová: Měj mě rád/a – autogramiáda na stánku nakladatelství Hejkal, č. 203 na balkoně.
14.15 Lenka Pastorčáková: Žárlivka. Jak vznikala úspěšná prvotina? Co to znamená být zastupován literární agenturou? Besedu o knize i o spisovatelských začátcích pořádá literární agentura a nakladatelství MÁM TALENT v salonku 1.
14.30 Kateřina Hloušková: F.T.M. = Futurismus. Novou knihu představuje nakladatelství Books&Pipes, z.ú. v salonku 2.
14.30 Kristýna Freiová: Nesmrtelný hrabě. Představení nové knihy a setkání s mladou úspěšnou autorkou pořádá nakladatelství Fortuna Libri v prostoru PEN.
15.00 Beseda se Zdenou Mašínovou. Pořádá Kartuziánské nakladatelství v salonku 1.
15.15 Vesmír – Země – my. Představení publikační činnosti Unitaria Havlíčkobrodsko včetně novinky A přece se točí z pera Petra Samojského. Nová kniha, inspirovaná známým příběhem Galiea Galileiho, je sbírkou drobných zamyšlení věnovaných lidské zvídavosti – odvaze klást otázky a vydávat se hledat na ně odpovědi. Celý projekt je multimediální, doprovozený videoklipy autorovy hudební skupiny Kolorej. Pořádá Obec širšího společenství českých unitářů v salonku 2.
15.15 Lenka Pastorčáková: Žárlivka. Autogramiáda na stánku MÁM TALENT – 129 v prvním patře.
16.00 Druhé losování vstupenek na jevišti. Můžete vyhrát čtyřdenní zájezd do maďarských termálních lázní Bükfürdő od cestovní kanceláře M TOUR a kolekci francouzských vín od firmy Pozdní sběr, 2 noci pro 2 osoby v hotelu Brixen,10 x online předplatné Deníku N, velké knižní ceny z Domu knihy Kanzelsberger (každá v hodnotě 4 000 Kč podle vlastního výběru), kolekce knih a audioknih z nakladatelství Tebenas v hodnotě 4 000 Kč, skvělé knihy z nakladatelství Host, jakost, Nakladatelství Masarykovy univerzity, Anahita, Danka Šárková, Šulc-Švarc, Dauphin, Smart Press, Jonathan Livingston, Beskydy, Ronado, Cesta domů, Novela bohemica, Jan Vašut, Lingea, Studio Trnka, Jota, Books&Pipes z.ú., Hejkal aj., poukazy do kavárny Hejkal a další zajímavé ceny. Výhru může získat jen ten, kdo bude při losování přítomen.

Aktuální program najdete na www.hejkal.cz.

  • Facebook
  • Twitter