Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Podvodník připravil důvěřivého prodejce o peníze

/
/
/
672 ZobrazeníPolicisté ve Žďáru nad Sázavou vyšetřují v současnosti nový případ internetové kriminality. Neznámý pachatel vystupující na messengeru pod jménem Nela Hanzlík, vylákal z prodejce podvodně téměř čtrnáct tisíc korun.

Podvodník projevil zájem o pneumatiky na Marketplace, ty nabízel muž, který chtěl pneumatiky prodat.„Bohužel se ale nechal nachytat od podvodníka. Po zveřejnění nabídky na prodej muže kontaktoval neznámý pachatel, vydávající se za společnost DPD, zaslal prodejci e-mail z adresy: zoom@forde.co.id s odkazem na potvrzení objednávky. Tak byl nic netušící prodávající přesměrován na falešnou stránku s výběrem bank, kde si vybral svoji banku a zde poté vepsal veškeré údaje ze své platební karty, včetně CVC kódu a následně transakci autorizoval. Za pár okamžiků ale zjistil, že namísto přijetí platby došlo k odčerpání finančních prostředků z jeho účtu platbou na Binance v celkové výši 571 euro, v přepočtu částka téměř 14 000 korun,“ popsala případ Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů..
Policisté opakovaně varují, aby lidé v žádném případě při podobných prodejích nikam nevyplňovali údaje ke svým platebním kartám, denně řešíme tyto typy podvodů. „Lidé musí být v současné době mnohem opatrnější a obezřetnější, protože pachatelé se snaží být stále vynalézavější a přesvědčivější. Proto nikdy nikomu nesdělujte žádné údaje ke své platební kartě. Nikdy neobchodujte mimo původní inzertní portál, protože pachatelův podvod vždy začíná tím, že vás musí vyvést mimo oficiální stránky a podstrčit vám falešný odkaz,“ varuje Dana Čírtková.

  • Facebook
  • Twitter