Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Podpořme společně Zámek Žďár nad Sázavou a projekt Virtuální klíče od zámku

/
/
/
1213 ZobrazeníDíky projektu Virtuální klíče od zámku chtějí na zámklu ve Žďáře nad Sázavou rozveselit život všem, kteří ani po uvolnění protikoronavirových opatření nebudou moci za novými zážitky vyrazit.

Žďárský zámek právě prožívá ne úplně veselé období v téměř osmisetleté historii areálu. Už od 13. století je místem plným života a lidské tvořivosti. Neobyčejně zajímavé dějiny zde psali cisterciáčtí mniši, geniální architekt Jan Blažej Santini Aichel nebo současní majitelé zámku, rodina Kinských. Od velké rekonstrukce a založení interaktivního Muzea nové generace v roce 2015 celoročně pořádáme kulturní akce, umělecké rezidence nebo připravujeme nové edukační programy.
Odjakživa se zde propojovala živá příroda s živou kulturou. Výnosy z lesů a polí byly vždy následně využívány pro podporu kultury a záchranu historického dědictví tak, jak tomu bývalo i před stovkami let. Nyní jsou jeho majitelé v situaci, kdy na lesy útočí sucho a kůrovec a na kulturu boj s koronavirem. Jsou ale pozitivní a toto období vnímají jako prostor pro restart.

Letecký pohled na zámecký areál


Když nemohou mít návštěvníci zážitky, posílají jim virtuální klíče k zážitkům za nimi domů. V současnosti připravují ve Žďáře nad Sázavou virtuální prohlídky zámku nebo Muzea nové generace, videa z akcí, z procházek do okolí, ukázky edukačních programů a mnoho dalších online projektů. Budou určeny všem, kteří z různých důvodů nemohou cestovat a zažít náš zámecký příběh naplno.

Pomoci mohou zájemci ve sbírce Donio: www.donio.cz/ZamekZdar.

Pro všechny donátory připravili pořadatelé jako malý dárek a poděkování virtuální prohlídku zážitkového Muzea nové generace.

  • Facebook
  • Twitter