Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Počet dopravních přestupků v jihlavském tunelu roste

/
/
/
585 ZobrazeníPřesně pět měsíců od zavedení kamerového systému počet dopravních přestupků naměřených v jihlavském tunelu neklesá, ale naopak roste. Výše pokut se pohybuje kolem několika milionů korun měsíčně.

„Zpočátku vycházel průměr na den 82 přestupků, v současnosti je to už 87 denně. Průměr zvyšují hlavně víkendy, kdy je to i přes 120 případů překročení povolené rychlosti,“ informoval vedoucí odboru dopravy jihlavského magistrátu Ján Tinka. Podle něj může nárůst způsobovat také současná doba dovolených, kdy se po městě pohybuje větší počet mimojihlavských řidičů.

Částka za překročení povolené šedesátikilometrové rychlosti v tunelu je tisíc korun a je zaslána provozovateli vozidla. Řidiče sledují čtyři kamery, které vloni monitorovali opravovaný úsek D1 u Jihlavy a kde město na pokutách zatím vybralo přes 7,5 milionu korun. Zaplacené pokuty jsou příjmem obce. Na druhé straně jsou ale velké výdaje na úředníky, poštovné, zejména do zahraničí. Městu zbudou jednotky milionů korun ročně.

Kamery sledují řidiče také v Hradební ulici v Jihlavě, kde hlídají průjezd na červenou. Na tu přejede semafory kolem 150 řidičů měsíčně. Spodní hranice pokuty za průjezd na červenou je přitom 2500 korun. Posledním měřeným místem v krajském městě, kde kamera hlídá přestupky, respektive průjezd na červenou, je v Jiráskově ulici u autobusového nádraží ve směru ven z města. Kamera tam zaznamená kolem stovky těchto přestupků měsíčně.

  • Facebook
  • Twitter