Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Počet akutních respiračních onemocnění na Vysočině klesá

/
/
/
231 ZobrazeníZa jedenáctý kalendářní týden roku 2023 došlo na Vysočině k dalšímu poklesu počtu hlášených akutních respiračních onemocnění o šest procent oproti předcházejícímu týdnu. Situace se nadále zklidňuje.

„Relativní nemocnost akutními respiračními onemocněními je 1424 případů na sto tisíc obyvatel. Situace se na Vysočině zklidňuje. Nejvyšší počet hlášených případů na sto tisíc obyvatel je sice stále na Žďársku, ale i zde došlo k poklesu o 18,5 % (celkem 1801 případů na sto tisíc obyvatel). Mírný nárůst počtu hlášených případů jsme zaznamenali na Havlíčkobrodsku (1580 případů na sto tisíc obyvatel) a Třebíčsku (1149 případů na sto tisíc obyvatel),“ sděluje Hana Pavlasová, ředitelka Odboru protiepidemického Krajské hygienické stanice Kraje Vysočina.
„Vysoký podíl pacientů s akutními respiračními onemocněními je stále ve věkové kategorii dětí do pěti let, školního věku a mezi mladými lidmi do 24 let. K celkovému poklesu došlo v počtu nemocných mezi seniory,“ doplňuje Hana Pavlasová.
V minulém týdnu bylo laboratorně potvrzeno na Vysočině 35 případů chřipky bez závažného průběhu. Z toho bylo šest případů chřipky typu A, 29 případů chřipky typu B. Dále byly laboratorně potvrzeny tři případy onemocnění způsobených RS viry, také bez závažného průběhu.

Relativní nemocnice v regionech Vysočiny, zdroj: registr ARI
Věkové kategorie – Hlášení akutních respiračních onemocnění (relativní nemocnost na 100 tis. obyvatel) – vývoj v sezóně 2022/2023, zdroj: registr ARI
  • Facebook
  • Twitter