Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Pivovar Bernard ocenil odvahu velvyslankyně Evy Filipi

/
/
/
247 ZobrazeníTřináct let působila Eva Filipi jako česká velvyslankyně v Sýrii. Během války tuto zemi opustila většina západních diplomatů, zůstala tam otevřená jediná ambasáda země EU. Ta česká. Za službu a pomoc jí děkovali zástupci světových velmocí, doma se ale na konci kariéry z oficiálních míst nedočkala ani podání ruky na rozloučenou. Nyní diplomatce vyjádřil poděkování Rodinný pivovar Bernard a předal jí svoji cenu.

„Podle nás paní Filipi prokázala velkou odvahu a příkladný přístup k práci a svému poslání. Zatímco jiní před válkou utíkali, ona zůstala na místě a tvrdě pracovala. Mimo jiné zachránila mnoha lidem život. Podle našeho názoru nebyly její zásluhy dostatečně a důstojně oceněny našimi vládními činiteli. Předáním Bernardovy ceny chceme paní Filipi vyjádřit poděkování a obdiv,“ popsal motiv udělení ceny Josef Vávra, vrchní sládek a generální ředitel Rodinného pivovaru Bernard.

Bernardovu cenu představuje symbolické velké zlaté srdce, certifikát a také pivo na rok zdarma, což představuje průměrnou spotřebu piva v ČR v předchozím roce.

Bernardova cena
Pivovar oceňuje Bernardovou cenou osoby i kolektivy nebo organizace za pozitivní, příkladné a obdivuhodné činy. Pivovar v minulosti cenu udělil například za férovou hru ve sportu, za záchranu života nebo jinou nezištnou pomoc druhým, cenu získaly např. i sportovní týmy či nadace. Přehled oceněných a jejich příběhy najdete na webu Rodinného pivovaru Bernard.

Eva Filipi je bývalá česká diplomatka, v letech 1991 až 1996 chargé d’affaires ČR v Iráku, v letech 1997 až 2002 velvyslankyně ČR v Libanonu, v letech 2004 až 2010 v Turecku a v letech 2010 až 2023 v Sýrii. (zdroj: Wikipedie)

  • Facebook
  • Twitter