Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Petr Kolář roztleskal a roztančil publikum v Ratibořicích

/
/
/
1222 ZobrazeníRatibořice, jedna z místních částí města Jaroměřice nad Rokytnou, hostily v pátek 20. dubna koncert zpěváka, Petra Koláře, držitele pěti stříbrných Českých slavíků, interpreta řady hitů a muzikálovou hvězdu, který sem zavítal v rámci svého akustického komorního turné (Tour 2017- 2018) Jednou nebe zavolá.


Jméno Petra Koláře je spojováno s kapelami Arakain a Precedens (v roce 2005 sestavil svoji doprovodnou skupinu a vydal se na sólovou dráhu), se jmény umělců jako Karel Svoboda, Petr Henych, Zdeněk Rytíř, Daniel Landa, Peter Dvorský, Eva Urbanová, Leona Machálková, Michael Kocáb, Radka Fišarová, Aleš Brichta a mnohými dalšími. Jeho jméno najdeme na programech celé řady festivalů, slavností měst i benefičních projektů.

Ve zhruba devadesátiminutovém koncertě uslyšeli návštěvníci výběr nejznámějších, ale i méně známých skladeb celé interpretovy pěvecké kariéry. Kromě osvědčených hitů jako Jednou nebe zavolá, Den, kdy se vrátí láska (titulní píseň k seriálu TV Nova Pojišťovna štěstí, společně s Leonou Machálkovou), Ještě, že Tě, lásko mám (píseň Karla Svobody pro jeho ženu Vendulu), zazněly na koncertě i písně méně známé, které byly průřezem celé Kolářovy tvorby (Toužím dál, Tolikrát, Jsem sám, Vyznání, Zpívej dál, Jsi volná, Tenkrát, Kouzlo odejít, Navzdory hříchům, Vyznání, Prám bláznů, Žijeme z lásky, Šípková Růženka…) a také písničky jeho kolegů.

Hlavního protagonistu doprovázela kapela ve složení Miloš Knopp (kytara, tanec a zpěv), Ondřej Pátek (kytara, tanec a zpěv), Ondřej Klímek (saxofon, příčná flétna, tanec a zpěv) a Ondřej Valenta (klávesy).
Diváci v sále měli možnost klást během koncertu Petru Kolářovi dotazy a dělit se s ním i s ostatními přihlížejícími o své názory a nápady. Těchto možností publikum, až na pár připomínek a méně či více vhodných poznámek, v podstatě ani nevyužilo. Nicméně, další spolupráci diváků hlavně v druhé polovině pořadu, si zpěvák velmi pochvaloval. Publikum v hledišti na jeho popud skandovalo, tleskalo do rytmu a také zpívalo.
Nejbouřlivější potlesk přišel po závěrečné písni a pak další po přídavcích. Část nadšených diváků se před samotným koncem přesunula na výzvy Petra Koláře až před pódium, kde se v rámci omezených místních možností rozproudil tanec nebo alespoň pohybování se v rytmu. V tuto chvíli bylo jasné, že Petr Kolář si ratibořické publikum naprosto získal.

  • Facebook
  • Twitter