Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Pětice mužů z Brněnska se v Třebíči zaměřila na auta, způsobili půlmilionovou škodu

/
/
/
468 ZobrazeníTřebíčští kriminalisté dopadli skupinu pěti pachatelů z Brněnska, kteří v Třebíči vnikli do více než čtyř desítek poškozených automobilů a zůstala za nimi škoda za téměř půl milionu korun. Byli obviněni ze spáchání dvou trestných činů a vzhledem k výši způsobené škody jim hrozí podle policistů až pětiletý trest odnětí svobody.
Muže kriminalisté vypátrali a dopadli na různých místech na Brněnsku a Znojemsku. „Muži ve věku od jednadvaceti do pětadvaceti let byli obviněni ze spáchání přečinu krádeže a přečinu poškození cizí věci spáchaných ve spolupachatelství,“ uvedl Milan Špaček, vedoucí oddělení obecné kriminality.
Čtyři z mužů jsou obviněni z toho, že opakovaně vnikli do objektu firmy v Třebíči a z vozidel odcizili katalyzátory. „Prvního činu se dopustili už v dubnu, kdy vnikli do oploceného areálu a odcizili katalyzátory z šestnácti zaparkovaných vozidel. Krádeží vznikla škoda přes 200 tisíc a v desítkách tisíc korun počítal majitel škodu způsobenou poškozením automobilů. Objekt se stal cílem obviněných mužů ještě přibližně o tři měsíce později. Katalyzátory v červenci zmizely z deseti zaparkovaných vozidel a škoda vznikla opět vysoká jak krádeží, tak poškozením. Odcizené katalyzátory se muži po krádeži snažili prodat, peníze používali pro svoji potřebu,“ doplnila policejní mluvčí Jana Kroutilová.
V polovině listopadu se tři z obviněných na různých místech Třebíče vloupali z jednoho dne na druhý do vozidel zaparkovaných na ulicích. „Velmi nepříjemné překvapení v ranních hodinách čekalo na patnáct majitelů poničených automobilů. Krádeží jim vznikla celková škoda za necelých deset tisíc korun, přes padesát tisíc korun způsobili pachatelé poškozením vozidel. Zaměřili se především na okrajové lokality města, pozornosti trojice ale neuniklo ani parkoviště na ulici v blízkosti centra. V rámci této série vnikali obvinění muži do automobilů zejména po rozbití skleněné výplně. Ve většině případů nic neodcizili a škoda vznikla majiteli poškozením, ve zbývajících případech si odnesli věci jako doklady k vozidlu, navigaci, brýle nebo odcizili katalyzátor. O destruktivním způsobu vloupání svědčí vozidlo Škoda Fabia, ze kterého pachatelé nic neodcizili, ale poškozením dveří a skla způsobili majiteli škodu přes dvacet tisíc korun,“ dodal tisková mluvčí.
Čtyři z obviněných mužů nebyli podle informací policistů v minulosti ještě soudně trestáni. „Zbývající jednadvacetiletý muž byl vloni na podzim odsouzen za majetkovou trestnou činnost k podmíněnému trestu odnětí svobody se zkušební dobou do druhé poloviny roku 2023,“ uzavřela Jana Kroutilová.
Obvinění muži jsou stíháni na svobodě, případ kriminalisté dále vyšetřují. Za spáchanou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na pět let.

  • Facebook
  • Twitter