Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Pasivní domy se otevřou v celé republice, k vidění budou také na Vysočině

/
/
/
144 ZobrazeníMezinárodní akce Dny pasivních domů se uskuteční také na Vysočině od pátku 10. do neděle 12. listopadu, kdy se po celém Česku otevírají pasivní domy. Pořadatelé zvou všechny zájemce o zdravé a energeticky úsporné bydlení, kteří budou mít možnost navštívit také dům bude také na Vysočině.

Kromě Vysočiny se akce uskuteční také v Plzeňském, Karlovarském, Středočeském, Libereckém, Královéhradeckém a Jihomoravském kraji a v Praze. Akci koordinuje nezávislé profesní sdružení Centrum pasivního domu a je pro návštěvníky zdarma.

Pasivní domy charakterizuje zdravé a komfortní vnitřní prostředí, extrémně nízké náklady na vytápění, stálý přívod čerstvého vzduchu, vysoká tepelná pohoda v místnosti a příjemné teploty v zimě i v létě – domy se nepřehřívají. Domy díky nízké potřebě energie využívají obnovitelné či alternativní zdroje a řízené větrání s rekuperací tepla. Roční potřeba tepla či chladu je 3x až 4x nižší než u běžné novostavby, investiční náklady přitom bývají podobné nebo jen mírně vyšší (o 5-10 %). Může jít o dřevostavby i zděné domy. Protože pasivní domy splňují vysoké požadavky na energetickou náročnost, mohou čerpat dotace z programu Nová zelená úsporám, které pomohou stavebníkům vícenáklady dofinancovat. Pasivní domy také ukazují cestu, jak adaptovat budovy na změnu klimatu a jak naplnit stále přísnější legislativní požadavky na nové budovy, které budou muset postupně dále snižovat emisní zátěž z vytápění i z celého svého životního cyklu.

  • Facebook
  • Twitter