Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Pacienty v jihlavské nemocnici opět léčí na duši profesionálně vycvičený pes

/
/
/
494 ZobrazeníTéměř rok do jihlavské nemocnice nemohli psi s terapeuty. Speciálně vycvičeným psím mazlíčkům se konečně po dlouhých měsících otevřely dveře. Omezení kvůli covidu skončila a canisterapie může pokračovat.

Do jihlavské nemocnice dochází pět psů. Čtyři s dobrovolníky a jeden vycvičený na canisterapii. Podmínkou je, že pes, který má dělat canisterapii, musí být zdravý: „Znamená to pravidelné přeočkování, odčervování a další péči,“ jmenuje Petra Humlerová, majitelka psa Scottyho. Canisterapie se využívá u pacientů na paliativní péči, geriatrii, neurologii, nebo interním oddělení. Pejsek by neměl být na jednotkách intenzivní péče, nebo tam, kde jsou pacienti s otevřenými ranami.
„Canisterapie je určitě prospěšná, dodává pacientům chuť do života a radost, která je v rámci hospitalizace velice důležitá. Jsme rádi, že jsme zase mohli obnovit tuto službu,“ dodává náměstkyně ošetřovatelské péče Hana Hladíková.

  • Facebook
  • Twitter