Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Pachatel vloupání do aut na Pelhřimovsku rychle dopaden

/
/
/
909 ZobrazeníPelhřimovští kriminalisté vypátrali muže, který má na svědomí devět případů vloupání do aut. Během dvou hodin se jeho cílem stalo hned osm z nich. Svoji pozornost zaměřil na auta Škoda. Kriminalisté ho zadrželi následující den a zajistili také věci z trestné činnosti. Šestatřicetiletý muž byl obviněn ze spáchání trestného činu.

K osmi případům vloupání došlo mezi jednou a třetí hodinou ráno v pondělí 11. února v Pelhřimově. „Pachatelovým terčem se stala vozy Škoda Felicia a Favorit. V Táborské ulici vnikl do dvou zaparkovaných aut, ze kterých mimo jiné odcizil části autorádia, sněhové řetězy a nářadí. Pokračoval v ulici Osvobození, kde se vloupal do tří vozů, a do dalších tří vozidel se postupně vloupal v Pražské ulici, v ulici Na Hradišti a Pod Náspem. Z vyloupených aut odnesl vše, co mělo nějakou hodnotu a co by mohl zpeněžit. Zejména se jednalo o rádia, kamery do aut, telefony, nářadí, flash disky, oblečení a také rybářské vybavení. Celkem si odnesl věci v hodnotě kolem čtyřiceti tisíc korun.

Ukradené věci, archiv Policie ČR

Policisté na místech činů provedli ohledání, šetření, zajistili stopy a vše zadokumentovali. Po pachateli začali intenzivně pátrat a jejich práce přinesla výsledky velmi brzy. Vše nasvědčovalo tomu, že vloupání má na svědomí jedna osoba a dále zde byla spojitost s případem vloupání do vozidla, ke kterému došlo vloni v září na ulici Třída Legií v Pelhřimově. Pachatel se zde vloupal do osobního vozu Škoda Felicia, odkud odcizil mobilní telefony a oblečení,“ popsala policejní mluvčí Stanislava Miláčková.
Na základě shromážděných informací a důkazů se pelhřimovským kriminalistům podařilo následující den, v úterý 12. února, v ranních hodinách zadržet podezřelého muže na Pelhřimovsku.
„Zahájili jsme trestní stíhání šestatřicetiletého muže, který byl obviněn ze spáchání přečinu krádeže,“ doplnil Luboš Jakoubek, vedoucí oddělení obecné kriminality. Většinu odcizených věcí policisté zajistili. Obviněný muž byl už v minulosti za majetkovou trestnou činnost soudně trestán. Naposledy mu byl na začátku roku 2017 uložený podmíněný trest. „Za trestnou činnost, ze které je muž obviněn, lze uložit trest odnětí svobody až na dva roky,“ dodal Luboš Jakoubek. Případ policisté nadále vyšetřují.

  • Facebook
  • Twitter