Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Otto Fraus – fotograf Havlíčkova Brodu

/
/
/
876 ZobrazeníV prostorách Muzea Vysočiny v Havlíčkově Brodě bude bude v pátek 11. října vernisáží zahájena v 17.00 výstava Otto Fraus – fotograf Havlíčkova Brodu.

Výstava mapuje život, dílo a odkazu téměř neznámého fotografa, který stojí za nejznámějšími snímky počátku a konce protektorátu v Havlíčkově Brodě. Frausův význam ovšem přesahuje krátké období druhé světové války. Pocházel z Litohoře, pobýval na Prostějovsku a první světovou válku prožil na italské frontě, kde následně vstoupil do československé domobrany. V prvních měsících existence Československa pak působil na dusné hranici s Polskem na Ostravsku. V armádě nezůstal a pokračoval v načaté kariéře fotografa – otevřel si ateliér v Příboru, poté v Duchově a po zabrání Sudet nakonec v Německém Brodě. Na Havlíčkobrodsku prožil zbytek života a skrze svůj fotoaparát zaznamenával padesátiletí místních dějin, než v polovině 80. let zemřel.

Výstavu Otto Fraus – fotograf Havlíčkova Brodu si mohou zájemci prohlédnout v prostorách Havlíčkova domu až do 12. ledna 2020.

  • Facebook
  • Twitter