Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Otestuj se a mysli na prevenci, Evropský týden testování opět v Jihlavě

/
/
/
823 ZobrazeníSedmý ročník kampaně nazvané Evropský týden testování, za prevenci a osvětu onemocnění HIV infekcí a žloutenky typu B a C, proběhne opět i v Jihlavě od pátku 22. do pátku 29. listopadu v kontaktním Centru U Větrníku Oblastní charity Jihlava.

„Screeningové testování je zcela zdarma a anonymní, otestovat se může každý, kdo byl v minulosti vystaven riziku přenosu infekce HIV či hepatitidy typu B a C, například prostřednictvím nechráněného pohlavního styku nebo kontaktu s infikovanou krví při injekčním užívání drog. Pokud se infekce odhalí včas umožňuje nakaženému podstoupit léčbu, která dokáže zajistit kvalitní život. Čím dříve je infekce odhalena, tím účinněji odpovídá tělo pacienta na léčbu a předchází se nežádoucím komplikacím,“ vysvětluje Anna Mištová, vedoucí Centra U Větrníku.

Podle dostupných statistických údajů Státního zdravotního ústavu a Národní referenční laboratoře pro HIV/AIDS, byly v Kraji Vysočina letos zjištěny zatím tři nové případy HIV infekce, dva z nich byly zaznamenány ve skupině mužů mající sex s muži, u třetího případu se jedná o heterosexuální přenos. „V průběhu celého roku poskytujeme službu screeningového testování na HIV a další infekce našim klientům, což jsou mimo jiné injekční uživatelé drog, u této skupiny i díky našim programům, zůstává dlouhodobě prevalence HIV infekce pod 1 %. Několikrát za rok, a právě také v rámci Evropského týdne testování, otevíráme dveře našeho zařízení i široké veřejnosti a nabízíme screeningové testování bezplatně, anonymně a bez předsudků, což jsou pro testované osoby zásadní proměnné,“ dodává Anna Mištová.

  • Facebook
  • Twitter