Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlavská nemocnice chce pod stromeček pacientům nadělit už sedmý Vánoční pokoj

/
/
/
733 ZobrazeníLetos posedmé by mohli pacienti pod stromeček dostat nově opravený pokoj. Tradiční akce startuje stejně jako předchozí roky měsíc před Štědrým dnem. Cílem je během jednoho měsíce získat prostředky od dárců, za které se během následujícího roku pokoj opraví. Zatím se to povedlo už šestkrát. Tentokrát je pokoj pro těhotné pacientky.

Princip Vánočního pokoje je jednoduchý. „Na stránkách www.nemji.cz/vanocnipokoj si lidé vyberou věc, na kterou chtějí přispět. Napíšou nám položku, kterou si vybrali, a my zašleme platební podklady a na stránkách ji označíme jako obsazenou. Peníze na vybavení bychom chtěli vybrat do Štědrého dne,“ vysvětluje mluvčí jihlavské nemocnice Monika Zachrlová.
Letos to je pokoj pro nastávající maminky: „V pokojíčku chceme vytvořit soukromí, pohodlí v období čekání nebo přípravy na porod a zároveň vytvořit i příjemné prostředí pro nemocné těhotné, aby se cítily v prostředí nemocnice komfortně. Pokoj bude sloužit i maminkám, které mají novorozené miminko hospitalizované na novorozenecké JIP, k zotavení po vaginálním nebo operačním porodu a vytvoření dobrých podmínek k rozvoji laktace,” říká lékařka Monika Stretavská. „K vytvoření komfortu klientek bychom chtěli rozdělit stávající koupelnu, která momentálně slouží pro dva sousedící pokoje. Koupelna nesplňuje současné trendy. Cílem je rozdělit koupelnu, abychom vytvořili příjemné prostřední na hygienu a přípravu pro těhotné s dostatkem soukromí a komfortu. Druhá nově vzniklá koupelna by sloužila maminkám po porodu,” dodává.
Kdo si vybere danou věc na stránce www.nemji.cz/vanocnipokoj, zašle informaci na vědomí na email: zachrlovam@nemji.cz. „My následně napíšeme číslo účtu, kam můžou zájemci zaslat částku, zapíšeme je na seznam dárců a vyškrtneme položku jako zakoupenou,“ doplňuje Monika Zachrlová.

Zvelebit se podařilo už šest pokojů, a to na dětském, traumatologickém, gynekologickém, onkologickém, geriatrickém a rehabilitačním oddělení. Tomu na gynekologickém oddělení dáme nový kabát během roku 2020.

  • Facebook
  • Twitter