Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Osmnáctiměsíční chlapec v pelhřimovském babyboxu

/
/
/
1172 ZobrazeníV pátek 18. ledna hodinu před půlnocí někdo vložil do babyboxu v Nemocnici Pelhřimov dítě. Je to vůbec poprvé od doby jeho otevření v roce 2007. Nejde o novorozence, ale o chlapce ve věku 1,5 roku, který už chodí.

„Odhaduji jeho stáří na patnáct až šestnáct měsíců. Váží devět a půl kila a má šest zubů. Je zcela zdravý, jenom byl mírně podchlazený,“ uvedl primář dětského oddělení Stanislav Houštěk. Na přání zakladatele babyboxů Ludvíka Hesse byl chlapec pojmenován Karel Spěváček. Aktuálně zůstává v péči dětského oddělení stanice JIP. Podle slov Ludvíka Hesse se jedná už o 181 dítě, které české babyboxy zachránily.

„Případ nalezeného chlapce v pelhřimovském baby boxu jsme zaevidovali na obvodním oddělení Pelhřimov. Policisté byli v noci na místě a provedli zde prvotní šetření zaměřené zejména na zjištění, zdali dítě nebylo ohroženo na životě a zdraví a zdali na něm nemohl být spáchán nějaký trestný čin. Z výsledků prvotního lékařského vyšetření vyplynulo, že dítě je v pořádku, proto policisté v současné době nebudou ve věci provádět další šetření. Pokud by se ale objevily nějaké nové informace, které by týkaly podezření na spáchání protiprávního jednání v souvislosti s odložením tohoto dítěte do babyboxu, policisté by zahájili ve věci šetření.
Baby boxy mají svůj stanovený účel nespadají do kompetence Policie ČR a policisté neprovádějí pátrání po osobě, která dítě do baby boxu odložila ani nepátrají po matce odloženého dítěte. Osoba, která dítě odloží do baby boxu, se nedopouští trestného činu, neboť uložením dítěte do baby boxu je mu poskytnuta základní péče a dítě tak není vystaveno nebezpečí smrti,“ vyjádřila stanovisko Policie ČR na Vysočině její mluvčí Dana Čírtková.

  • Facebook
  • Twitter