Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Osm ocenění pro humpolecký pivovar z Londýna

/
/
/
750 ZobrazeníŘezaný Jantarový ležák z Rodinného pivovaru Bernard v Humpolci vyhrál svoji kategorii jedné z nejprestižnějších světových degustačních soutěží World Beer Awards 2021 v Londýně. Celkově získala piva z humpoleckého Rodinného pivovaru Bernard v Londýně osm ocenění.

„Jde o velmi významné ocenění, větší už dostat nemůžeme. Máme velkou radost,“ přivítal zprávu o rozhodnutí poroty v kategorii polotmavých ležáků vrchní sládek Josef Vávra. „Jantarový ležák je milovníky řezaného piva oblíbený pro svoji příjemnou hořkost v harmonii s jemnou karamelovou vůní, plnou chutí a také pro jedinečnou barvu. Při stáčení jej obohacujeme o jemné kvasnice, pivo dokváší podruhé přímo v lahvích,“ popisuje vítěze kategorie polotmavých ležáků Josef Vávra. Pivo, které už získalo na čtyři desítky ocenění z celého světa, je na trhu v typických lahvích pivovaru s patentním uzávěrem, do restaurací se dodává v sudech.

Jantarový ležák se do boje o vítězství dostal po úspěchu v prvním kole, kde získal zlatou medaili, a byl označen jako country winner, tedy v dané kategorii nejlepší pivo přihlášené z České republiky. Stejným způsobem uspěly také Bohemian ALE a IPA. Stříbrnými medailemi porotci ocenili Bezlepkový ležák a světlou Dvanáctku, bronzové medaile získaly Černý ležák a nealkoholická Višeň.

World Beer Awards je jedna z nejprestižnějších mezinárodních degustačních soutěží, která porovnává to nejlepší ze všech mezinárodně uznávaných pivních stylů. Nejvyšší ohodnocení z této soutěže má humpolecký Rodinný pivovar Bernard také za Černý ležák (2010) a svrchně kvašené pivo Bohemian Ale (2015).

  • Facebook
  • Twitter