Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Oprava silnice mezi Kamenem a hranicemi Vysočiny s jižními Čechami finišuje

/
/
/
567 ZobrazeníOprava přibližně 5660 metrů na silnici I/19 v Kameni na Pelhřimovsku směrem na hranice Kraje Vysočina a Jihočeského kraje se blíží ke svému konci. Oprava je rozdělena na dva základní úseky. První mezi hranicí Kraje Vysočina a Obrataní je dlouhý 2359 metrů a v první až čtvrté etapě ho opravuje společnost Poor.

Dokončený je v úseku mezi hranicí kraje a železničním přejezdem (etapa 1,2) s tím, že se zde v jízdním pruhu ve směru k Obrataní dokončuje ještě oprava propustku, který si vzhledem k jeho fyzicky zjištěnému stavu vyžádal větší rozsah prací. Ve stejném směru za železničním přejezdem už v rámci třetí etapy proběhlo odfrézování starého povrchu, očištění povrchu po frézování a souběžně se pracuje na čištění a profilaci příkopů odvodnění a seříznutí krajnice.

Ve druhé části dlouhé 3303 metrů mezi Obrataní a začátkem obchvatu Kamene provádí opravy společnost Swietelski, probíhá tu u osmá závěrečná etapa. Momentálně se pracuje v jízdním pruhu ve směru Kámen-Obrataň mezi křižovatkami se sinicí II/128 na Eš a Věžnou. I tady v uplynulém týdnu proběhlo odfrézování starého povrchu, jeho očištění po frézování a souběžně se pracuje na čištění a profilaci příkopů odvodnění a seříznutí krajnice.

V tomto týdnu naváže v obou pracovních úsecích oprava propustků pod sjezdy, terénní úpravy, pokládka nezpevněných krajnic a příprava povrchu před pokládkou asfaltového mastixového koberce. Ten se bude pokládat koncem tohoto a v průběhu příštího týdne. Uvedení opravovaného úseku jako celku do provozu je v plánu k 10. října 2021 s tím, že část úseku Obrataň-Kámen bude dokončena dříve a řidiči se tak už následně zdrží na semaforech pouze v omezení mezi železničním přejezdem a Obrataní.

  • Facebook
  • Twitter