Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Opilý řidič skončil po havárii na dálnici D1 na Vysočině v jihlavské záchytné stanici

/
/
/
642 ZobrazeníSilně podnapilý dvaačtyřicetiletý řidič osobního vozu Ford S-Max zavinil v pátek 23. dubna v noci patnáct minut po dvaadvacáté hodině na 79. kilometru dálnice D1 ve směru jízdy na Brno dopravní nehodu.

„Řidič jedoucí v levém jízdním pruhu přejel směrem vpravo do pravého jízdního pruhu, kde jel ve stejnou dobu tahač s návěsem a došlo ke střetu. Řidič osobního vozu pokračoval dál směrem vpravo přes pravý jízdní pruh a následně přes zpevněnou krajnici, kde narazil do krajových ocelových svodidel. Od nich se auto odrazilo a pokračovalo v jízdě směrem vlevo přes zpevněnou krajnici až do pravého jízdního pruhu, kde zůstalo po dopravní nehodě stát,“ popsala událost Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Havarované nákladní auto, foto: Policie ČR

Policisté u řidiče osobního auta odhalili dechovou zkouškou 2,49 promile alkoholu v dechu, při opakované dechové zkoušce pak 2,40 promile alkoholu v dechu. „Řidiče vyzvali, aby se podrobil lékařskému vyšetření, které je spojené s odběrem krve, což řidič bezdůvodně odmítl. Vzhledem k tomu, že existovalo důvodné podezření, že i přes zákaz další jízdy, bude řidič pokračovat v jízdě, policisté ho zajistili a převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy. U řidiče nákladního vozu byla dechová zkouška negativní,“ dodala tisková mluvčí.

Poškozená svodidla, foto: Policie ČR

Policisté navíc zjistili, že řidič nemá uhrazenou dálniční známku. Je podezřelý ze spáchání dopravního přestupku a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda v celkové výši přesahující částku 100 000 korun.

  • Facebook
  • Twitter