Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Opilý řidič kamionu v sobotu na dálnici na Vysočině

/
/
/
843 ZobrazeníPolicisté z dálničního oddělení ve Velkém Beranově zadrželi v sobotu 18. července na dálnici D1 opilého řidiče. Na jeho nebezpečnou jízdu upozornila jedna z řidiček.

„Policisté se před dvacátou hodinou večer na pokyn službu konajícího operačního důstojníka zaměřili na průjezd jízdní soupravy se srbskou registrační značkou, protože jsme na lince 158 přijali oznámení, že se řidič s touto soupravou nebezpečně kličkuje po dálnici a svoji jízdou ohrožuje ostatní účastníky silničního provozu.
Policejní hlídka nebezpečně jedoucí nákladní vůz dojela v úseku mezi 119. a 134. kilometrem ve směru jízdy na Brno. Řidič se skutečně za volantem choval nestandardně, proto se policisté snažili nákladní soupravu složenou z tahače a návěsu co nejdříve zastavit na zpevněné krajnici na 134. kilometru a vyzvali řidiče k předložení dokladů potřebných pro provoz a řízení vozidla. Jízdní soupravu řídil devětatřicetiletý cizinec, kterému při dechové zkoušce naměřili policisté 2,32 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledky měla také opakovaná měření – 2,25 promile alkoholu a 2,33 promile alkoholu v dechu,“ popsala sobotní událost Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.
Policisté cizince zajistili, aby nemohl v řízení vozu pokračovat a umístili ho na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy k vystřízlivění. „Na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Správce komunikace zajistil odtah jízdní soupravy, která v místě tvořila překážku v silničním provozu. Policisté z dálničního oddělení Velký Beranov ve věci vedou zkrácené přípravné řízení. V neděli před polednem si cizinec po vystřízlivění vyslechl od policistů podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a byl propuštěn na svobodu,“ dodala Dana Čírtková.

  • Facebook
  • Twitter