Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Opilý řidič čelí obviněním ze dvou trestných činů

/
/
/
894 ZobrazeníJihlavští kriminalisté zahájili v úterý 20. srpna trestní stíhání pětadvacetiletého řidiče, který v neděli 18. srpna usmrtil dva chodce na Jihlavsku, ze dvou trestných činů – usmrcení z nedbalosti a ohrožení pod vlivem návykové látky.

V neděli 18. srpna se před třetí hodinou ranní střetlo osobní auto se dvěma chodci na silnici třetí třídy mezi Čenkove a Třeští na Jihlavsku. „Dva chodci ve věku 17 a 18 let utrpěli při dopravní nehodě velmi vážná zranění, kterým přes veškerou snahu záchranářů, na místě podlehli.
Při prvotním šetření na místě a na základě výpovědí svědků policisté zjistili, že pětadvacetiletý řidič s osobním vozem VW Passat Variant projížděl po silnici ve směru od Čenkova na Třešť. Na přímém úseku silnice vlivem silné opilosti vyjel vlevo do protisměru, kde srazil dva chodce, kteří se pohybovali při levém okraji komunikace ve směru chůze od Čenkova na Třešť. Po střetu s chodci vozidlo vyjelo mimo komunikaci,“ popsala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Policisté řidiče zadrželi a na místě ho podrobili dechové zkoušce, jejíž výsledek byl pozitivní – 2,39 promile alkoholu v dechu. Pozitivní hodnotu měla také opakovaná dechová zkouška – 2,42 promile alkoholu v dechu. Test na přítomnost návykových látek byl negativní.
„Řidiče policisté převezli do zdravotnického zařízení k lékařskému vyšetření, které bylo spojené s odběrem krve a poté ho umístili na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.
Osobní vůz WV Passat Variant jsme zajistili pro účely trestního řízení. Po vystřízlivění řidiče umístili do policejní cely a včera kriminalisté prováděli další úkony v trestním řízení, včetně důkladného ohledání osobního vozidla, které mělo účast na nehodě. V průběhu dnešního dne bylo zahájeno trestní stíhání řidiče a po sdělení obvinění byl propuštěn ze zadržení na svobodu. Trestní stíhání muže bude vedeno na svobodě. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody v trvání až deseti let,“ dodala tisková mluvčí.

  • Facebook
  • Twitter