Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Odpočívadlo u Velkého Meziříčí je kvůli opravě do konce listopadu uzavřené

/
/
/
421 ZobrazeníNa dálnici D1 ve směru na Prahu zahájili silničáři opravu odpočívky 144,5. kilometru u Velkého Meziříčí. Stávající asfaltový povrch parkoviště pro osobní auta s předpokládaným stářím zhruba třicet let totiž vykazuje trhliny, propady a rozpad asfaltových vrstev.

Kvůli častému přejíždění těžkými nákladními vozy jsou většinou ve špatném stavu také silniční obruby. Opravou za 4,23 milionu korun bez DPH projde prostor pro odstavování osobních aut a příjezdovou cestu k němu, tedy ta část odpočívky za čerpací stanicí Shell a před prodejnou McDonalds, kde parkují a projíždějí pouze osobní vozidla. Prostor před čerpací stanicí je v pronájmu firmy Shell. Oprava vozovky v místě nájezdu nákladních automobilů a jejich parkování byla řešena v předchozích letech.

V průběhu opravy vyfrézují cestáři obrusné a ložné vrstvy vozovky a nahradí je novými vrstvami z asfaltobetonu v celkové tloušťce 120 mm s provedením lokálních vysprávek odfrézovaného povrchu, kde to jeho stav bude vyžadovat. Dále vymění betonové silniční obruby na ostrůvcích na parkovišti pro osobní vozy a obnoví vodorovné dopravní značení ve stávajícím rozsahu.

Kvůli probíhající opravě je odpočívka uzavřena a její opětovné uvedení do provozu se plánuje nejpozději 27. listopadu letošního roku.

  • Facebook
  • Twitter