Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Ocenění Rady vlády za práci se seniory putuje do Jihlavy

/
/
/
597 ZobrazeníSedm let organizování policejní akademie pro seniory a mravenčí práce případové manažerky pro opuštěné seniory se manželům Křoustkovým z Jihlavy vyplatilo. Marie a Antonín ze spolku Nebojte se policie byli oceněni Radou vlády pro seniory a stárnutí populace.

Cenu si manželé převzali z rukou ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové v Černínském paláci v rámci mezinárodní konference Senioři a lidská práva v ČR.

„Ceny si vážíme, a proto bychom chtěli poděkovat našemu okolí i všem seniorům, se kterými spolupracujeme. Bez jejich pomoci by to nešlo. Děkujeme ale i veřejným institucím, které nás podporují – primátorce města Karolíně Koubové, uvolněnému radnímu Danielu Škarkovi, odboru sociálních věcí jihlavského magistrátu města a v neposlední řadě také děkujeme zástupcům Kraje Vysočina, kde máme otevřené dveře jak u pana náměstka Fraňka, tak i u pracovníků z programu prevence kriminality a soc. odboru,“ uvedl Antonín Křoustek.

Manželé Křoustkovi pracují se seniory již od roku 2011. Každoročně pořádají preventivní akci Policejní akademie, kde může pan Antonín zužitkovat své zkušenosti bývalého policisty. „Pořádáme odborné přednášky, poskytujeme právní pomoc a snažíme se seniorům vysvětlovat rizika.“

Žena regionu
Ocenění Rady vlády však nebylo jediným, které se do rukou manželů Křoustkových během jednoho říjnového týdne dostalo. Marie Křoustková byla oceněna jako Žena regionu. Finalistkou kraje Vysočina se stala primárně za osobní přístup k seniorům.

„Důležitou součástí práce se seniory je umět naslouchat. Popovídat o rodině, vnoučatech, zahradě, prostě je poznat. Senioři pak vědí, že se opravdu věnujeme jejich konkrétním problémům a známe jejich příběhy. Zaměřeni jsme i na opuštěné seniory a díky těsné spolupráci je také lze lépe vyhledat,“ uvedla Marie Křoustková.

V současné době chodí na akce pořádané spolkem Nebojte se policie přes sto seniorů. Policejní akademie proběhne i příští rok a účastníci se mohou opět těšit na odborné přednášky, například se zástupci České obchodní inspekce nebo o práci odboru dopravy jihlavského magistrátu. Přihlásit se lze telefonicky na čísle 724954926 nebo nebojtesepolicie@seznam.cz.

  • Facebook
  • Twitter