Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Ocenění převzali ceny Křesadlo 2018

/
/
/
824 ZobrazeníV Chotěboři převzali v dubnu ocenění Křesadlo 2018 dobrovolníci za svou práci ve prospěch druhých. První cenu si odvezla
Hana Kodrlová.

Hana Kodrlová začínala v havlíčkobrodském Domově pro seniory s individuální prací s jedním klientem, ke kterému si vytvořila blízký vztah. Pán ji měl moc rád, vždy se na ni těšil. Bohužel to nedávno zemřel. Paní Kodrlová má ale neutuchající elán a rozhodla se, že bude i nadále docházet do Domova a dělat radost někomu jinému. Své působení navíc rozšířila i do Denního stacionáře, kde pracuje se skupinou klientů, se kterými si povídá, předčítá jim, chodí s nimi na procházky a často za nimi také přivede svého německého ovčáka Baddyho. S ním se co nevidět chystá složit canisterapeutické zkoušky a klienti se už nemohou dočkat, až bude pejska brát ještě častěji.

Další ocenění
Jaroslava Kabelková dochází na dětské oddělení Krajské knihovny Vysočiny v Havlíčkově Brodě, kde připravuje a vede část tvořivých výtvarných dílniček.

Stanislav Michek se v roli dobrovolníka intenzivně zapojuje do programů dětského oddělení Knihovny Ignáta Herrmanna a Informačního centra v Chotěboři. Pro malé návštěvníky knihovny pomáhá s přípravou dětského čtení, doplněného kostýmy.

Naděžda Mištová se od roku 2016 dvakrát měsíčně schází s klientkami komunitního týmu Chotěboř. Dobrovolnickou činnost převzala po své dceři, která klienty učila angličtinu.

Pavel Zabystrzan dochází do služby Dům na půl cesty od ledna 2017. Vypomáhá v dílně ručních prací, kde vyřezává na lupínkové pilce.

  • Facebook
  • Twitter