Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Obyvatelé Vysočiny mohou nově využít i online lékařskou poradnu

/
/
/
1798 ZobrazeníUlevit zdravotnickým a ambulantním zařízením, jež se potýkají s problémy způsobené onemocněním Covid-19, a poskytnout obyvatelům možnost poradit se s lékařem o zdravotním stavu na dálku, aniž by se vystavovali riziku nákazy virovým onemocněním, se rozhodl Kraj Vysočina.

Všichni jeho obyvatelé, kteří potřebují informace související s jejich zdravotním stavem, se proto mohou nově poradit online s lékaři poradny.
„Lékařská online poradna uLékaře.cz, v níž pracuje více než 250 praktických lékařů a specialistů, funguje nepřetržitě 24 hodin, 7 dní v týdnu. Na dotazy, které jejím prostřednictvím lidé položí, odpovídají její lékaři do šesti hodin; v případě, že dotaz musí ještě doplnit svou odpovědí specialista, přijde mu tato odpověď do 48 hodin. Specialisty má poradna ze všech lékařských oborů. Obyvatelé Vysočiny za položený dotaz nic neplatí, konzultaci za ně zaplatí jejich kraj,“ uvedla Táňa Lálová z poradny ULékaře.cz.

Jak to funguje
Obyvatel Vysočiny, který se chce poradit svém o zdravotním stavu nebo o stavu svého dítěte, může svůj dotaz položit prostřednictvím formuláře. „Odpověď lékaře nebo specialisty mu přijde do jeho e-mailové schránky a v případě, že je dále nutné fyzické vyšetření lékařem, se mu ozvou sestry z poradny uLékaře.cz a nabídnou mu možnost objednání. Vzhledem ke stávající situaci v zemi se však toto objednání řídí aktuálními podmínkami,“ dodala Táňa Lálová.

Co poradna nabízí
V rámci poradny mohou lidé obdržet od lékařů tyto informace:
● doporučení dalšího nejvhodnějšího postupu;
● vysvětlení výsledků vyšetření, laboratorních testů a lékařských zpráv;
● poradenství ohledně konkrétních léků a jejich interakcích;
● vysvětlení doporučených postupů.

Kam pro další informace
Kromě této online lékařské služby zřídil Kraj Vysočina v souvislosti s pandemií Covid-19 také telefonní linku 564 602 602, která funguje nepřetržitě. Lidé, kteří na ní odpovídají na dotazy občanů, nejsou lékaři, ale mohou poskytnout volajícím informace, které jim pomohou zorientovat se v aktuální situaci.
Dále mohou obyvatelé využít telefonní linku Ministerstva zdravotnictví ČR 1212.
Případné další informace najdou obyvatelé na webu Kraje Vysočina.

  • Facebook
  • Twitter