Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

O projekci autokina v Dukovanech byl i přes chladné počasí velký zájem

/
/
/
1473 ZobrazeníOd neděle 17. května je u Jaderné elektrárny Dukovany v provozu největší autokino u v České republice. Hned první večer přijelo do Autokina pod chladicími věžemi přes tisíc diváků, kteří si nenechali ujít americký thriller z roku 2019 Joker.

Své 35. výročí bezpečného a spolehlivého provozu elektrárna oslaví v průběhu následujících 3,5 měsíce projekcí 32 domácích i zahraničních filmů. Autokino pod chladícími věžemi promítá každý pátek a sobotu až do konce letních prázdnin. Dnes je na programu úspěšná česká komedie Vlastníci.

Jako podle filmového scénáře se včera rozjel provoz Autokina pod chladicími věžemi Jaderné elektrárny Dukovany. Všemi vyhlížený déšť, který se spustil už ve čtvrtek, začal během pátečního dopoledne slábnout a v odpoledních hodinách úplně ustal. Parkoviště i projekční plocha začala osychat a před západem slunce se na obloze objevily červánky. Podmínky pro první letošní projekci, které jsou oslavou 35 let od zahájení bezpečného a spolehlivého provozu elektrárny, byly ideální. I proto přijely do kina stovky aut s nadšenými diváky.

Autokino pod věžemi Jaderné elektrárny Dukovany bude letos v provozu od poloviny května do konce srpna. Během 16 víkendů tak budou moci diváci shlédnout 32 domácích i zahraničních filmů. Jedná se o nejvyšší počet v historii provozu autokina a společně s velikostí projekční plochy 13×7 metrů a kapacitou aut pro diváky se řadí mezi největší autokina u nás. Díky stabilitě promítací plochy, která je pevně ukotvena v zemi, se může promítání konat za každého počasí. Program autokina tak neomezí vítr ani déšť. Zvuk si diváci na autorádiu naladí na frekvenci 88,8 FM.

Už příští víkend autokino nabídne filmy Birds of Prey (22.5.) a Poslední aristokratka (23.5.). Další informace k programu a provozu jsou dostupné na www.cez.cz/dukovany, www.aktivnizona.cz a FB profilu Infocentrum EDU.

Projekci zajišťuje Kinematograf bratří Čadíků. Výtěžek dobrovolného vstupného bude věnován na podporu zdravotníků, hasičů a policistů v první linii prostřednictvím Nadace policistů a hasičů.

Provoz autokina probíhá na zadním parkovišti pod chladicími věžemi Jaderné elektrárny Dukovany v souladu s platnými preventivními opatřeními. V průběhu května a června proto bude možné sledovat filmy pouze z aut. Mezi auty pak musí být dodržen rozestup dva metry.

  • Facebook
  • Twitter