Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

O barokní architektuře v Telči

/
/
/
968 ZobrazeníV rámci výstavy Telč a jezuité. Řád a jeho mecenáši, která probíhá přes léto v Univerzitním centru Masarykovy univerzity v Telči, připravili telčští památkáři na čtvrtek 27. srpna komentovanou vycházku městem na téma Barokní architektura v Telči.

Bude zaměřena na hlavní barokní stavby v centru města (bývalá jezuitská kolej, kostel Jména Ježíš, konvikt a gymnázium) a částečně i na další stavby spojené s jezuitským řádem (kostel sv. Jakuba). Načrtnuty budou urbanistické souvislosti, stavební vývoj, ale i uměleckohistorický a kulturněhistorický kontext. Během vycházky, která bude trvat cca 60 – 90 minut, se návštěvníci projdou po náměstí Zachariáše z Hradce a Kyptově náměstí.

Provází Ondřej Hnilica, vstup je zdarma. Zahájení vycházky je před kostelem Jména Ježíš v Telči v 18.00.

Program je kapacitně omezen a je možný pouze po předchozí rezervaci na adrese: Věra Procházková, e-mail: prochazkova.vera@npu.cz, tel. +420 778 758 921.

Více o výstavě a o projektu: www.jezuitetelc.cz.

  • Facebook
  • Twitter