Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Nový laser v havlíčkobrodské nemocnici je lékem na každý kámen v močovém traktu

/
/
/
842 ZobrazeníHavlíčkobrodští urologové řeší konkrementy v močovém traktu pomocí nového holmiového laseru. Patří díky dalšímu vybavení a speciálním režimům k nejmodernějším svého druhu na trhu se zdravotnickou technikou.

„Dokážeme vyřešit každý kámen v močovém traktu,“ říká primář urologického oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod Tomáš Málek k využití nového, moderního laseru. V Havlíčkově Brodě ho pořídili díky finanční dotaci z IROP v hodnotě téměř 1.8 milionu korun.

Speciální pulzní holmiový YAG laser pro drcení močových kamenů o výkonu 35 W se používá v kombinaci s flexibilním endoskopem. Různé režimy využití nám umožňují odstranit problémy s močovými kameny bezbolestně, miniinvazivní metodou. „Kromě miiinvazivních zákroků k dezintegraci konkrementů, nám laser umožňuje zničit tu část tkáně v horním močovém traktu, kterou jsme diagnostikovali jako nádorovou. Jedná se o nízce rizikové karcinomy, které jiným způsobem řešit je náročné,“ dodal primář urologického oddělení Tomáš Málek.

Laser s flexibilním endoskopem přenáší energii speciálními resterilizovatelnými světlovodnými vlákny. „Předností jsou jednoznačně kombinace různých režimů, kterými laser disponuje – dusting, fragmentace na konkrementy, kameny, či jemný řez pro ošetření měkké tkáně,“ doplnil vedoucí oddělení zdravotnické techniky Adam Fila.

Urologické oddělení za poslední tři roky výrazně rozšířilo nabídku laparoskopických operačních výkonů. Jako první pracoviště na Vysočině provádělo radikální laparoskopickou prostatektomii. Zákrok je indikován u zhoubného nádoru prostaty a v časném stadiu může být operačně zcela odstraněn a pacient vyléčen. Dále oddělení nabízí laparoskopické resekce tumorů ledvin, laparoskopické odstranění kamenů z ledvin a močových cest, laparoskopické odstranění tumoru nadledvin, což je také unikátní urologická operace a další. „Miniinvazivní metody, laparoskopická operativa jsou jednoznačně světovým standardem, který směřuje ke zvýšení kvality léčebné péče a pacientům přináší celou řadu výhod,“ doplnil primář Málek.

Oblibu havlíčkobrodské urologie u pacientů dokládají i každoročně stoupající statistiky ambulantně ošetřených i hospitalizovaných pacientů. Jen v loňském roce bylo hospitalizováno přes tisíc pacientů a ambulantně ošetřeno 9,5 tisíce pacientů.

  • Facebook
  • Twitter