Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Nový bezkontaktní výdejní Z-BOX i prodej kaprů v Dukovanech

/
/
/
1004 ZobrazeníZaměstnanci Jaderné elektrárny Dukovany i její dodavatelé mohou od dnešního dne využívat 40 nových výdejních boxů, které díky bezkontaktnímu přebírání zásilek významně snižují riziko přenosu nákazy Covid-19.

Nová služba společně s prodejem kaprů a vánočních stromků jsou dalším preventivním opatřením k ochraně zaměstnanců v průběhu nadcházejícího vánočního období.

V rámci probíhající odstávky vstupuje denně do elektrárny i přes vysoký počet zaměstnanců pracujících z domova více než 1500 pracovníků. Vedení elektrárny proto rozhodlo umožnit instalací výdejních bezkontaktních boxů nebo prodej vánočních kaprů přímo u elektrárny. „Naším hlavním úkolem je spolehlivé zajištění bezpečné výroby elektrické energie. Proto stále hledáme možná rizika a způsoby prevence k ochraně zaměstnanců zvenčí. Provoz bezkontaktních výdejních boxů a prodej vánočních stromků a kaprů přispěje ke klidnému a bezpečnému pořízení věcí, které k Vánocům neodmyslitelně patří. A to vše bez front nebo kontaktu s početnou skupinou nakupujících,“ odůvodňuje nabídku služeb zaměstnancům ředitel elektrárny, Roman Havlín.

Zásilkovna v Dukovanech

Červené boxy instaloval provozovatel Zásilkovny u Jaderné elektrárny Dukovany teprve v minulém týdnu a od dnešního dne jsou v plném provozu. Pomocí těchto boxů lze zásilku nejen přijmout, ale také podat bez kontaktu s řidičem nebo jinými osobami. Podání, výdej i platba za balík probíhá prostřednictvím mobilní aplikace. K vyzvednutí zásilky pak stačí jen kód, který adresát obdrží po doručení zásilky v SMS. Při jejím vyzvedávání se zaměstnanci nemusí přizpůsobovat času řidiče, ale balík si jednoduše vyzvednou kdykoli 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Schránky budou určeny spíše pro menší zásilky do pěti kilogramů s maximálním rozměrem 45 x 36 x 61 cm. Prodej kaprů bude probíhat přímo u vchodu do elektrárny ve dnech 21.-23. prosince.

Zvýšená ochranná opatření platí v jaderných elektrárnách už od začátku pandemie. Energetici je zpřísňují v návaznosti na vývoj situace. Aktuálně zde například platí nošení roušek ve vnitřních i venkovních prostorách včetně parkovišť, na zastávkách a v prostředcích smluvní autobusové dopravy, kontrola teploty při vstupu do elektrárny, práce z domova, využívání elektronické komunikace nebo ochranná režimová opatření v jídelnách nebo zákaz návštěv. Provoz elektrárny není v důsledků nemoci ani preventivních opatření nijak omezen.

  • Facebook
  • Twitter