Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Nové vydání jihlavského románu Františka Marka připomíná 400 let od bitvy na Bílé hoře

/
/
/
673 ZobrazeníJihlavské nakladatelství Alcus vydalo při příležitosti výročí bitvy na Bílé hoře historický román Františka Marka (1913 – 1987) Nestačí život jeden. Děj románu se odehrává v Jihlavě na přelomu 16. a 17. století. Na pozadí historických událostí líčí životní příběhy soukeníka Lynhytla ze Špitálské ulice a jeho dcery Doroty svedené rektorem jihlavské vyšší latinské školy Michaelem Abelem.

Samotnou dějovou linii pak představuje osud brtnického pána Zdeňka Brtnického z Valdštejna, jednoho ze třiceti direktorů stavovského povstání. Dějovým vyvrcholením je jeho tragický konec po prohrané bitvě na Bíle hoře. „Vydání jsem připravil na konec roku 2020, bohužel díky vládnímu zákazu maloobchodního je dostupné až nyní,“ uvedl nakladatel Jakub Novotný. „František Marek při psaní tohoto románu skvěle propojil svůj literární talent s fundovanými znalostmi historie Jihlavy. Většina postav i dějových zápletek se zakládá na skutečných událostech,“ dodává.

  • Facebook
  • Twitter