Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Nová výstava připomene v Jihlavě tvorbu Gustava Kruma

/
/
/
227 ZobrazeníTvorba akademického malíře Gustava Kruma bude od dubna do září k vidění v Domě Gustava Mahlera v Jihlavě. Výstava se koná u příležitosti stého výročí narození malíře a čestného občana města.

Hlavní myšlenkou výstavy je snaha představit dílo akademického malíře Gustava Kruma jako umělce, jenž byl mistrem ve svém oboru, a jehož dílo je důkazem lásky k rodnému městu a rodnému kraji.

Výstava vnáší zcela nový pohled do jeho tvorby. Vůbec poprvé bude veřejnosti představen výběr 54 drobných i větších děl, která tematicky spojuje Jihlava. Většina obrazů pochází z rozsáhlé soukromé sbírky rodiny Gustava Kruma.

Pro výstavu se podařilo získat také dva obrazy ze soukromé sbírky, které veřejnosti dosud nebyly nikdy prezentovány. Návštěvník si tak bude moci prohlédnout Jihlavu v době gotické a renesanční, Jihlavu v 50. a 60. letech minulého století, bude moci porovnat pracovní skici s výsledným obrazem, dostane se díky poetickým kresbám tužkou a tuší i do okolí města. K výstavě vychází i katalog se všemi díly, která jsou na výstavě prezentována.

Výstavu pořádá statutární město Jihlava ve spolupráci s Bránou Jihlavy. Vernisáž výstavy se uskuteční v úterý 16. dubna v Domě Gustava Mahlera v 17.00. Hudebního úvodu se ujmou žáci Základní umělecké školy Jihlava.

  • Facebook
  • Twitter