Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Noc vědců na vysoké škole v Jihlavě zaznamenala rekordní účast

/
/
/
445 ZobrazeníPo druhé zpřístupnila během Noci vědců své prostory široké veřejnosti Vysoká škola polytechnická Jihlava. V pátek 30. září zde proběhla vědecko-popularizační akce, jejíž bohatý program na téma „Všemi smysly“ čítal více než 40 aktivit.

Během večera dorazilo poznávat vědu téměř 700 návštěvníků všech věkových kategorií, tedy dvakrát více než během loňského prvního ročníku. Vybírat mohli z různorodých aktivit od měření sluchu pomocí speciální aplikace, dětský koutek s deskovými hrami a výrobou kaleidoskopu, ochutnávku hmyzu, prohlídky odborných učeben, 3D tisk, slalom s opilými brýlemi, přes přednášku o šálení smyslů pomocí grafů a statistik po workshopy arteterapie nebo měření kvality pohybu. S velkým zájmem se setkaly také aktivity TyfloCentra Jihlava, neziskové organizace poskytující služby zrakově postiženým, která připravila zvukovou střelbu, čichanou a chůzi s bílou holí a průvodcem. V Jihlavě se do Noci vědců zapojily kromě VŠPJ i dvě další instituce. Pozorování Slunce a noční oblohy na Bráně Matky Boží představila Jihlavská astronomická společnost, jejíž nevšední fyzikální experimenty měli návštěvníci možnost zhlédnout před vstupem do Výukového centra VŠPJ. Premiérově se do Noci vědců zapojilo také Gymnázium Jihlava.

  • Facebook
  • Twitter