Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Nemocničním areálem se v Novém Městě na Moravě prohnali orientační běžci

/
/
/
561 ZobrazeníNezvyklý ruch panoval počátkem toho týdne v areálu novoměstské nemocnice. Stala se totiž místem konání Českého poháru v orientačním běhu.

„Druhý závod Českého poháru v orientačním běhu jsme pořádali v Novém Městě na Moravě a díky vstřícnosti vedení nemocnice jsme mohli některé kontroly umístit i do areálu nemocnice a přilehlého parku,“ uvedla ředitelka závodu Lenka Kamenická.

Závod ve sprintu byl zařazen do světového rankingu, takže se ho zúčastnilo více než osm set závodníků a to nejen z České republiky, ale i ze zahraničí. Na trase bylo celkem třiasedmdesát kontrol. „Zvláště kontroly v areálu nemocnice si závodníci pochvalovali. Líbila se jim rozmanitost terénu, obíhání pavilonů i rozmístění kontrol v parku,“ podotkla Lenka Kamenická.

V rámci závodu vznikla i nová mapa, která by mohla mít časem i další uplatnění. „Nově vzniklá mapa areálu přímo vybízí k uspořádání orienťáku pro širokou veřejnost. Například na Den zdraví,“ upřesnila ředitelka závodu.

  • Facebook
  • Twitter