Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Největší šachový turnaj Vysočiny zná své vítěze

/
/
/
768 ZobrazeníŠachový oddíl TJ Žďár nad Sázavou ve spolupráci s Krajským šachovým svazem Vysočina uspořádal v historických prostorách Zámku rodiny Kinských ve Žďáru nad Sázavou v tradičním termínu 25. až 28. září turnaj Open Český rozhlas Vysočina, který byl zároveň Otevřeným KP Kraje Vysočina. Mediálním partnerem byl Český rozhlas Vysočina.

Z osmdesátky přihlášených se sjelo nakonec rekordních 67 šachistů a šachistek. Účastníci byli doslova z celé republiky od Karlových Varů po Frýdek-Místek. Na hladký průběh turnaje dohlížel hlavní rozhodčí Jiří Siebenburger.
Celkovým vítězem a zároveň vítězem Krajského přeboru Vysočiny se stal Vít Kratochvíl z ŠK Gordic Jihava. Druhý byl Ondřej Matras z TJ Pankrác, třetí místo patřilo Josefu Kratochvílovi z ŠK Gordic Jihlava, čtvrtý byl Rudolf Jun z TJ CHS Chotěboř a pátý Vlastimil Siebenburger z TJ Žďár nad Sázavou, který byl zároveň oceněn jak nejlepší senior.
Nejlepší ženou turnaje byla Blanka Brunová z ŠK Karlovy Vary, nejlepší juniorkou turnaje byla Lucie Rybáčková z Gambitu Jihlava a nejlepším juniorem byl Rudolf Jun z TJ CHS Chotěboř.

Výsledky Krajského přeboru Vysočina 2021

 1. Vít Kratochvíl – Gordic Jihlava
 2. Josef Kratochvíl – Gordic Jihlava
 3. Vlastimil Siebenbürger (nejlepší senior) – TJ Žďár nad Sázavou
 4. Luboš Svíženský – Caissa Třebíč
 5. David Kučera (nejlepší junior i dorostenec) – Gambit Jihlava
  Nejlepší žena, juniorka i dorostenka Lucie Rybáčková – Gambit Jihlava

  Pořadatelé Šachový oddíl TJ Žďár nad Sázavou, partneři turnaje Český rozhlas Vysočina, Krajský šachový svaz Vysočina, Zámek Žďár nad Sázavou a Město Žďár nad Sázavou připravili pro každého účastníka hodnotné ceny, které jim předal ředitel turnaje Jaromír Kulhánek.
  Hezkým gestem bylo obdarováni všech pěti statečných žen ve startovním poli květinou.
  Turnaj probíhal v přátelském duchu, účastníci si užili nejen hru za šachovnicí, ale vydávali se po stopách architekta Santiniho a poznávali historické krásy města včetně památky UNESCO Zelené Hory. Krásné počasí je vylákalo i na výlety do okolní přírody.

  Výsledky na chess-results.

Vysílání Českého rozhlasu Vysočina

Reportáž na nss.cz

Reportáž na kanále Youtube

 • Facebook
 • Twitter